Zaproszenie na Powiatowo – Gminne Święto Plonów…….

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu Sulęcińskiego oraz gminy Sulęcin, a także turystów do udziału w Dożynkach Powiatowo – Gminnych, które odbędą się 30 sierpnia 2015 roku w Sulęcinie.
Z okazji tegorocznego Święta Plonów organizatorzy przygotowują szereg atrakcji, które odbywać się będą na obiektach sportowych przy ul. Moniuszki 2.

95

 

Obchody rozpocznie przemarsz korowodu dożynkowego z placu przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury na płytę boiska asfaltowego, gdzie celebrowana będzie Msza św. dziękczynna w intencji rolników. Następnie zaprezentowany zostanie ceremoniał dożynkowy. W programie przewidziano koncert z dedykacją dla rolników w wykonaniu zespołu OBRZANIE, Orkiestry Dętej OSP Grochowo, artystów SOK oraz pokaz tańca towarzyskiego przygotowany przez podopiecznych Szkoły Tańca WIKTOR. Ponadto podczas obchodów tegorocznych Dożynek będzie można obejrzeć wystawy rękodzieła ludowego, plonów działkowych oraz maszyn rolniczych, a także wystawę fotografii „praca na roli”. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Święta Plonów przygotowane zostaną gry i zabawy tematyczne. Ciekawym punktem programu będzie Turniej Sołectw „O złoty kłos Burmistrza”, podczas którego będzie można obejrzeć zmagania drużyn sołeckich. Na barwnych stoiskach przygotowanych między innymi przez sołectwa i stowarzyszenia będzie można nabyć przetwory wykonane przez gospodynie oraz spróbować tradycyjnego polskiego jadła. Ponadto podczas Dożynek Powiatowo – Gminnych odbędzie się wielkie wspólne śpiewanie w ramach Biesiady Dożynkowej oraz koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”. Na scenie zaprezentują się artyści Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz zespół „Słowianki” z GOK w Lubniewicach. Atrakcją wieczoru będzie Kabaretowy Dobry Wieczór w wykonaniu kabaretów: FRUUU… oraz ZALOTKA. Obchody Święta Plonów zakończy dożynkowe disco z DJ-em.

36

Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała

Magda Szybowicz

Dział Promocji UiG Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na