Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców sołectw…..

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. W ramach szkoleń dowiedzą się Państwo m.in., jak dzięki Internetowi:
– za darmo rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie,
– bezpiecznie robić zakupy w sklepach internetowych,
– poszerzać własne kwalifikacje,
– dokonywać opłat i korzystać z usług administracji publicznej,
– planować podróże,
– szukać pracy.

Szkolenia skierowane są do osób dorosłych i młodzieży. W ramach szkoleń zorganizowanych wspólnie przez firmę Orange Polska oraz Urząd Miejski w Sulęcinie w każdej z wymienionych poniżej miejscowości odbędzie się 5 spotkań po 3,5 godziny (16.30 – 20.00).
Zajęcia będą się odbywały w małych (10 – 12–osobowych) grupach, co pozwoli na indywidualny kontakt z instruktorem i lepsze przyswojenie wiedzy.
Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu, materiały szkoleniowe, opiekę wykwalifikowanego instruktora oraz poczęstunek. Ukończenie szkolenia zostanie potwierdzone otrzymaniem certyfikatu.

Szkolenia odbędą się:
1. W świetlicy wiejskiej w Długoszynie w dniach 16-20.11.2015 (szkolenie dla mieszkańców Długoszyna, Drogomina i Trzebowa)
2. W oddziale przedszkolnym w Żubrowie w dniach 23-27.11.2015 (szkolenie dla mieszkańców Żubrowa i Miechowa)
3. W świetlicy wiejskiej w Brzeźnie w dniach 30.11-4.12.2015 (szkolenie dla mieszkańców Brzeźna i Rychlika)
4. W świetlicy wiejskiej w Ostrowie w dniach 7-11.12.2015 (szkolenie dla mieszkańców Ostrowa, Turska i Małuszowa).

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniach, proszone są o zgłoszenie się do Sołtysa swojej miejscowości lub kontakt telefoniczny z pracownikami Urzędu Miejskiego w Sulęcinie (tel. 95 755 36 01, wew. 167 lub 151).

Zgłoszenia na poszczególne szkolenia będą przyjmowane do końca tygodnia poprzedzającego termin szkolenia w danej miejscowości.

6. listopada zakończono pierwszy cykl szkoleń, w którym udział wzięli mieszkańcy Trzemeszna Lubuskiego oraz Grochowa. Każdy z uczestników otrzymał z rąk Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, a drobne upominki w postaci Serca i Rozumu – bohaterów kampanii firmy Orange Polska na pewno ucieszyły dzieci, którym przez ostatnie kilka dni rodzice mogli poświęcić nieco mniej czasu.

Uczestnicy zgodnie podkreślali, że przychodząc na zajęcia podjęli bardzo dobrą decyzję i chętnie w przyszłości skorzystaliby z kolejnych tego typu szkoleń.

Z koniecznością użycia komputera i załatwienia wielu istotnych spraw za pomocą Internetu, każdy z nas spotka się prędzej czy później. Warto więc pozbyć się obaw, skorzystać z okazji i wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, które odbywa się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Internet to nie przeciwnik, którego trzeba się obawiać, lecz okno na świat, dzięki któremu świat ten będzie stał przed Państwem otworem .

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w najbliższych szkoleniach, które odbędą się w Państwa miejscowościach!

 

Nadesłała

Magda Szybowicz

fot. Agnieszka Mazurczak

Urząd Miejski w Sulęcinie

Autor: Madman

Podziel się na