Pościg za kierującym Mazdą……….

Kierujący samochodem osobowym marki Mazda nie zatrzymał się policjantom do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

poscig2

W poniedziałek /16 listopada br./ policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie około godz. 12.55 w miejscowości Ostrów podjęli kontrolę drogową wobec kierującego samochodem osobowym marki Mazda, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Kierujący lekceważył sygnały wydawane przez mundurowych do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Kierujący nie zwracał uwagi na innych uczestników ruchu a przy tym popełnił szereg wykroczeń. Ulicami miasta jechał
z prędkością powyżej 100km/h, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu oraz nie dostosował się do znaku poziomego P-4 tj linii podwójnej ciągłej. Kontynuując ucieczkę ulicami Sulęcina kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na skrzyżowaniu ulic E. Plater z Dudka uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Tam, policjanci zatrzymali uciekiniera. W trakcie legitymowania okazało się, że 22-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż posiada wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do marca 2016 roku. Ponadto pojazd, którym kierował był nie dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy OC.
Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz jedną sztukę amunicji. 22-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy w sulęcińskiej komendzie, natomiast pojazd, którym poruszał się został odholowany na parking strzeżony.
Podczas wykonywanych czynności przez policjantów 22-latek zachowywał się nerwowo, był nadpobudliwy. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że jest trzeźwy. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na obecność środków odurzających, który wykazał wynik pozytywny.

Za przestępstwa i szereg wykroczeń w ruchu drogowym mieszkaniec powiatu sulęcińskiego odpowie przed sądem.

Za popełnione wykroczenia mężczyźnie grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, natomiast za przestępstwo posiadania środków odurzających i amunicji bojowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
asp. sztab. Alina Słonik

fot. KPP Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na