Pomoc udzielona na czas…

Sulęcińscy policjanci dzięki przytomnej reakcji zatrzymali pojazd, a następnie wezwali na miejsce pomoc medyczną do kierującego, u którego w trakcie jazdy wystąpiły zaburzenia związane z chorobą.

banner

Wczoraj / 27 stycznia / funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w trakcie patrolu miasta na ul. Poznańskiej zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw pojazd marki Mazda, którego kierujący nie ustąpił pierwszeństwa dla innego uczestnika ruchu drogowego. Ponadto kierujący miał problem z zachowaniem równego toru jazdy. Policjanci niezwłocznie udali się za pojazdem z uwagi na fakt, iż stwarzał on zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu pojazdu kierujący mówił nielogicznie oraz nieskładnie, miał problem z wypowiadaniem poszczególnych słów. Policjanci w trakcie rozmowy nie wyczuli z wnętrza pojazdu zapachu alkoholu oraz nie zauważyli objawów świadczących o tym, że mężczyzna znajduje się pod wpływem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych.

St. sierż. Mateusz Olejnik oraz st. post. Piotr Sławiak zorientowali się, że przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być objawy choroby dlatego też na miejsce wezwali Zespół Pogotowia Ratunkowego, a do tego czasu monitorowali zachowanie mężczyzny, jego oddech oraz funkcje życiowe. Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych i przebadaniu kierującego okazało się, że powyższe objawy są związane z niskim poziomem cukru w organizmie, który może bezpośrednio prowadzić do tzw. śpiączki cukrzycowej, a mężczyzna z uwagi na swój stan zdrowia musi zostać niezwłocznie przewieziony do Szpitala celem hospitalizacji oraz dalszych badań.

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy mężczyźnie została udzielona niezbędna pomoc medyczna, która doprowadziła do uratowania życia. St. sierż. Mateusz Olejnik – w Policji pracuje od 4 lat, oraz st. post. Piotr Sławiak – w Policji pracuje rok, są funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KPP w Sulęcinie.

Zespół Prasowy KWP

nadesłał: st. sierż. Michał Igras

fot. KPP Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na