Stal Sulęcin – Piast Iłowa 2:1 (2:1)
Bramki dla Stali: Rafał Grzelczak (karny) i Mateusz Siudak
Dla Piasta: Dariusz Piechowiak

Stal: P. Matusik, M. Kunat, M. Worona, D. Siudak, W. Kaliski, R. Grzelczak, N. Koliński / J. Sobczyk, M. Sobczak / K. Rosłanowski, B. Michałek / B. Monkiewicz, G. Sochacki, M. Siudak / E. Kowalew

Sędziowie: Przemysław Tkacz jako główny i Zbigniew Kędzierzyński oraz Jakub Piróg na liniach.

Dobre wieści nadeszły z Lubniewic. Stal Sulęcin zainkasowała pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Mecz na pewno nie był porywającym widowiskiem, ale plan przedświąteczny został wykonany. O wyniku zadecydowały pierwsze minuty spotkania i szybko zdobyte dwie bramki. Pierwszą zdobył z rzutu karnego kapitan zespołu, czyli Rafał Grzelczak. Współudział w tej bramce miał szarżujący i w efekcie faulowany w polu karnym Norbert Koliński. Był to 6 gol w sezonie Rafała Grzelczaka. Należy też podkreślić, że wszystkie zdobył z rzutów karnych. Jak na razie w tym elemencie gry kapitan „Stalowców” jest bezbłędny. Chwilę później było już 2:0. W polu karnym przytomnie zachował się Mateusz Siudak celnie kierując piłkę do bramki. Szybkie prowadzenie trochę uśpiło sulęcinian i do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście. Kontaktową bramkę zdobył strzałem z dość znacznej odległości Dariusz Piechowiak. Do przerwy 2:1 dla Stali. Po zmianie stron goście usilnie dążyli do wyrównania, ale nic z tego nie wynikało. Sulęcinianie ograniczyli się do gry z kontry, ale zawsze brakło wykończenia. Dla gości najlepszą okazję do zdobycia bramki miał tuż przed ostatnim gwizdkiem…. bramkarz Piasta Adrian Bortnowski. Przy stałym fragmencie gry poszedł w pole karne gospodarzy i mogą oni mówić o dużym szczęściu. Skończyło się 2:1 dla Stali. Pierwsze punkty i pierwsze bramki zdobyte w rundzie wiosennej na pewno cieszą, ale styl gry już trochę mniej.

Po meczu trener Arkadiusz Dragon powiedział: „Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale jestem zadowolony ze zdobytych punktów. Mam nadzieję, że teraz mój zespół podtrzyma punktową passę”

Kolejny ligowy mecz Stal rozegra w najbliższą sobotę w Zbąszynku.