Uczniowie z Wędrzyna na wycieczce we Wrocławiu…

08 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Naszym celem było odwiedzenie Humanitarium i ZOO oraz znajdującego się tam Afrykarium. Humanitarium to centrum nauki oferujące interaktywną wystawę z elementami multimedialnymi poświęconą człowiekowi i  środowisku , w którym żyje. Oprócz zwiedzania wystawy  uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych w laboratoriach – sami tworzyli niesamowite wulkany z kolorowych farbek. Bliskie spotkanie z nauką poprzez  zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący  interaktywne eksponaty i nowoczesne multimedia, posłużył budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy! Następnie  udaliśmy się do Afrykarium. Mieliśmy okazję zwiedzić naprawdę niesamowity obiekt obfitujący w różnorodne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Naszą uwagę zwrócił mały rekin i mnóstwo płaszczek, a także żółw morski. Wszystkie te zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach wprost nad głowami zwiedzających .Można było podziwiać stado pingwinów  i bawiące się foki oraz czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie panował afrykański klimat. Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek związanych z Wrocławiem i jego budowlami. Oprócz wielu wrażeń ,uczniowie z wycieczki przywieźli pełne torby upominków i maskotek. Była to bardzo udana wycieczka.

B.Sz.

Cytaty z uczniowskich sprawozdań:

Ola Gromek kl.3b  „…w jednym z pomieszczeń znajdowały się różne wynalazki, a w innym labirynt. Labirynt był miejscem ciekawostek i eksperymentów…..to była moja najlepsza wycieczka.’

Wiktor Glinczewski kl.3b „…wielkie akwaria powodowały iluzję przebywania w głębinach…mieliśmy okazję za pomocą doświadczeń zobaczyć świat zupełnie inny niż ten, który widzimy na co dzień.”

Jan Pietrzak kl.3b „…Najpierw przyjechaliśmy do Humanitarium. Robiliśmy tam ciekawy eksperyment pod nazwą –Puchnące farbki-potem przyjechaliśmy do pierwszego w Polsce Afrykarium, tam podziwialiśmy zwierzęta, które żyją w Afryce…. Podsumowując, to była najfajniejsza wycieczka świata.”

Autor: Madman

Podziel się na