O bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą…

Podczas wakacji sulęcińscy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży spędzających letni wypoczynek. Odwiedzają miejsca gdzie organizowane są obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie już od początku wakacji rozpoczęli kontrole miejsc letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w powiecie sulęcińskim. Wspólnie z przedstawicielem Kuratorium Oświaty i Straży Pożarnej odwiedzają dzieci i młodzież na obozach i koloniach. Sprawdzają czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne i czy przebywają w dobrych warunkach. Z kierownikami placówek wypoczynku omawiają sprawy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i miejsc pod względem technicznym i organizacyjnym.

Podczas takich odwiedzin zawsze znajdzie się czas na rozmowę z wczasowiczami  i przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie zabawy w lesie czy na placach zabaw. Szczególnie ważne w okresie wakacyjnym jest przekazanie informacji na temat bezpiecznego plażowania i korzystania z kąpielisk oraz o tym, jak zachowywać się względem osób obcych, przestrzegając przy tym zasad w nawiązywaniu kontaktów z nieznajomymi. Policjanci, Strażacy i przedstawiciele Kuratorium mówią o tym jak zachowywać się odpowiedzialnie i w jaki sposób unikać zagrożeń. Dzisiaj mundurowi odwiedzili obóz harcerski z hufca ZHP  Poznań i dwie kolonie z Fundacji Współpracy z Zielonej Góry.
Podczas przeprowadzanych kontroli policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń do organizatorów takich pobytów.

asp. szt.Alina Słonik

fot. KPP Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na