Młodzi Szachiści z Sulęcina na Mistrzostwach Polski…

W dniach od 4-7.08.2016r w Koszalinie w dużej Hali Sportowej Politechniki odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W mistrzostwach uczestniczyło około 800 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

szach1

Tempo gry w szachach szybkich 15 minut + 10 s na posunięcie dla zawodnika, a w szachach błyskawicznych 3 minuty + 2 s na posunięcie dla zawodnika.

Paweł Musin uczeń II klasy Szkoły Podstawowej im.Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie w kategorii do 8 lat zajął dobre XXVI miejsce/6.5pkt.z 11partii /w szachach szybkich kategorii do lat 8 wśród 81 zawodników, a w szachach błyskawicznych /5 pkt.z 11 partii/zajął 47 miejsce wśród 73 zawodników.

Oliwia Musin uczennica Gimnazjum w Sulęcinie w kategorii do lat 14 zajęła 36 miejsce/5 pkt.z 11 partii/ w szachach szybkich wśród 60 zawodniczek. W szachach błyskawicznych w kategorii do 14 lat zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 11 podwójnych rund, jedna białymi, jedna czarnymi. Oliwia Musin zdobyła w szachach błyskawicznych 10,5 pkt. i zajęła 37 miejsce na 58 zawodniczek.

Wyniki na stronie chessarbiter.com lub na stronie Polskiego Związku Szachowego.