„Mistrzostwa strefy lubusko-dolnośląskiej w szachach/9,11,13 lat/”

W dniach od 03-09.2016r. w ośrodku „Karina” w Pszczewie na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego nad malowniczym jeziorem Sarcz odbyły się Mistrzostwa strefy lubusko-dolnośląskiej/9.11,13 lat/.

szach31

Cel zawodów było wyłonienie zawodników awansujących do finałów Mistrzostw Polski do lat 10 i finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych do lat 12 i 14. Awans do rozgrywek finałowych w grupie do 9 lat – 6 najlepszych  zawodników i zawodniczek, a w pozostałych grupach 4 najlepszych. Grano 9 rund, tempo 90 minut + 30 sek./pos.na partię dla zawodnika. Wśród uczestników zawodów byli szachiści z sekcji szachowej przy Szkole Podstawowej im.Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Paweł Musin uczeń II klasy w grupie C-9 zdobył 4 pkt. i zajął 17 m. na 22 zawodników. Damian Świerc uczeń VI klasy w grupie C-11 zdobył 4,5 pkt. i zajął 9 m. na 20 zawodników. Oliwia Musin uczennica Gimnazjum w Sulęcinie w grupie D-13 zdobyła 3,5 pkt. i zajęła V miejsce,była najbliżej awansu do Mistrzostw Polski. Udany start w mistrzostwach jest zapowiedzią dobrego wyniku w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach drużynowych szkół.