11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości…

11 Listopada to radosne święto…

Tymi słowami uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie rozpoczęli 11 Listopada widowisko słowno-muzyczne: „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy”. Na uroczystość, która odbyła się w SOK-u przybyły władze Sulęcina oraz liczni zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta. Uczniowie wraz z młodymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej i przedszkoli poprzez swój występ chcieli pokazać, jak ważne było odzyskanie przez Polskę niepodległości, ponieważ dzięki temu dzisiaj możemy się cieszyć wolnością, przyjaźnić, kochać i rozwijać swoje pasje. Nasze pokolenie złożyło więc pokłon tym, którzy walczyli, oddawali swoje życie. „11 Listopada to radosne święto” nie zabrakło więc uśmiechów i wspólnego radosnego śpiewania dzisiaj już nie-zakazanych piosenek. Publiczność bardzo żywo reagowała na prezentowane przez naszą młodzież i zaproszone dzieci utwory i dała się porwać przepięknymi utworami muzycznymi, które przecież łączą pokolenia.

Wanda Heinrych – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie

W sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w trakcie uroczystości wystąpili: Chór Biały Orzeł, młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II, dzieci z przedszkola nr 1 i 2 w Sulęcinie.

Widowisko słowno-muzyczne „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy” zrobiło  ogromne wrażenie na publiczności. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach, a także młodzieży za wykonanie. Nie będzie nadużyciem jak napiszę pełen profesjonalizm.

Zawsze można liczyć na naszych przedszkolaków, są wszędzie gdzie coś się dzieje i dają dużo radości. Ręce do oklasków składają się same.

Cieszyć musi, że tradycja patriotyczna przekazywana jest kolejnym pokoleniom. Jestem polakiem i jestem z tego dumny/a.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na