Radio internetowe w Sulęcinie, co Wy na to?

Radio internetowe, co Wy na to?

Wielu mieszkańców naszego powiatu w rozmowie ze mną podkreśla, że przydałoby się internetowe Radio Sulęcin.
Co o tym sądzicie?  Jeżeli tak, to jakiej muzyki chcielibyście słuchać i jaką miałoby mieć ramówkę? Według moich rozmówców, jeżeli stacja radiowa miałaby być w Sulęcinie, to wyłącznie prywatna.

Co o tym sądzicie, piszcie w komentarzach pod artykułem lub na naszym profilu na Facebooku: Facebook Madman24.pl

tekst. Ryszard Waldun
fot. Pixaby. com

Autor: Madman

Podziel się na

6 komentarzy

 1. Radio internetowe to ciekawy pomysł. Oczywiście na 100% prywatne, bo inaczej stałoby się tubą propagandową.
  Co do ramówki to proponuję w godz. 7.30 – 14.00 nadawać informacje lokalne, wywiady, muzykę – dla dorosłych mieszkańców, którzy w pracy mogą słuchać takiego radia. Młodzież w tym czasie jest na lekcjach, więc nie będzie mogła skorzystać.

  Po południu i wieczorem audycje dla młodzieży z muzyką dla nich. Informacje o imprezach kulturalnych, kółkach zainteresowań, kulturze i sporcie, promowanie osiągnięć młodych ludzi w różnych
  dziedzinach, informacje o możliwościach zatrudnienia lub podjęcia własnej działalności gospodarczej.

  Sam pomysł wydaje się bardzo trafiony, zwłaszcza, że Gmina Sulęcin została objęta programem szybkiego internetu światłowodowego, część miejscowości ma już do nich dostęp, więc nie byłoby problemów technicznych z dostępem i przetwarzaniem sygnału. Ja sam niestety jeszcze muszę korzystać ze starszej wersji usług internetowych i jestem jeszcze ograniczony prędkością oraz limitem przesyłu. Wkrótce będę miał możliwość przejścia na światłowód i wtedy chętnie posłuchałbym takiego radia.

  Pozostaje jeszcze kwestia obsady redakcji radiowej. To duży wysiłek organizacyjny i niestety finansowy. Są co prawda różne fundusze wsparcia, ale to droga długa i bardzo zbiurokratyzowana. To też ludzie, którzy muszą obsługiwać komputery, przesył, to także dziennikarze zdobywający informacje, bo cóż wyłoby warte radio bez nowych informacji, a Sulęcin (i okolice) dużą aglomeracją nie jest i newsów niestety mało. Oczywiście można uruchomić audycje z udziałem mieszkańców, ale chyba nie na początku, bo to dynamiczny proces nad którym trzeba panować – a rozmówcy mogą być różni, nie zawsze kulturalni, mogą celowo wprowadzać w błąd, bądź próbować zawładnąć przekazem. Taka audycja jest raczej dla doświadczonych redaktorów, którzy potrafią zapanować nad uczestnikami dyskusji publicznej.

  Niemniej jednak pomysł stworzenia radia internetowego uważam za godny rozważenia.

  Dodaj komentarz
 2. Jak najbardziej jestem za, lecz kto by miał być jego właścicielem, bo duży problem polega na tym iż w gazetkach naszych nie wszystko jest publikowane ponieważ co niektórzy mają długie ręce.
  Czy to inicjatywa Madmana ? czy kogoś innego, bo to ważne.

  Dodaj komentarz
  • Na razie to tylko sonda, ale kto wie…. może 🙂

   Dodaj komentarz
 3. Pierwszy raz zabieram głos w dyskusji na tym portalu. Dodam, że bardzo lubię stronę Madman24, a także przypisaną stronę facebookową. Bywając często na różnych imprezach, miałam przyjemność zamienić (choć Madman na pewno mnie nie kojarzy) parę słów z panem prowadzącym stronę. Zawsze było miło i z dużą dawką specyficznego humoru 🙂
  Jeżeli chodzi o ewentualne powstanie radia internetowego w Sulęcinie, to w zasadzie wszystko jest wyjaśnione w pierwszym komentarzu. Od siebie mogę tylko dodać, że obojętnie kto by się tego podjął (czytaj zainwestował duże pieniądze), to czekałoby go trudne zadanie. Inwestycja mogłaby się nigdy nie zwrócić. Nikt przecież nie robiłby tego charytatywnie. Sam pomysł jest dobry, ale moim zdaniem z domieszką utopii. Mała aglomeracja, więc mały rynek potencjalnych reklamodawców. Jeżeli ktoś się na to odważy, to na pewno będę trzymała kciuki.
  Mamy całą masę programów telewizyjnych i radiowych. Każdy ma wybór, ale nie każdy ma obowiązek oglądania/słuchania czegokolwiek. Radio Sulęcin miałoby pewnie(bez względu kto byłby właścicielem/inwestorem) tyle samo przeciwników, co zwolenników. Sama robię zawsze tak: podoba mi się-słucham/oglądam, nie-przełączam/wyłączam.
  Życzę wszystkim udanego roku 2017, obojętnie, z radiem internetowym czy bez.
  Ania

  Dodaj komentarz
  • Pani Aniu, bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂

   Dodaj komentarz
 4. Szanowny Madmanie,radio w Sulęcinie to już było.I to wcale nie internetowe.20 lat temu.

  Dodaj komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *