Wizyta posła, prof. Jacka Kurzępy w sulęcińskich placówkach…

Jacek Kurzępa – polityk, socjolog, nauczyciel akademicki, instruktor harcerski, samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji.

Dom Pomocy Społecznej w Tursku

Pobyt posła w Sulęcinie rozpoczął się od wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Spotkanie z pensjonariuszami zaowocowało pytaniami na które prof. Jacek Kurzępa skrzętnie udzielał odpowiedzi. Głos zabrał też wicestarosta Tomasz Prozorowicz. Bardzo ciekawie mówił o staraniach przejęcia terenu po byłym Ursusie. Koncepcja słuszna, bo tam już „ostatni zgasił światło” i teraz tylko straszy. Po prelekcji profesora, który mówił głównie o opiece nad seniorami, przyszedł czas na zwiedzanie obiektu.

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

Tutaj na posła czekała licznie zgromadzona młodzież. Po pierwszych słowach prof. Jacka Kurzępy, na sali zapanowała cisza. Nie taka wymuszona przez grona pedagogiczne, tylko spowodowana zainteresowaniem. Poseł mówił do młodzieży, o młodzieży i wszystkim tym co otacza wiek dorastania. Było o zagrożeniach i o wpływie na własne życie. Ciszę przerwały na koniec burzliwe oklaski. Później przyszedł czas na zwiedzanie szkolnych obiektów oraz słodki poczęstunek przy kawie w szkolnej restauracji.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

Wizyta w SOSW zaczęła się od życzeń i kwiatów dla wczorajszej solenizantki, czyli dyrektor Danuty Malinowskiej. 3 stycznia jak wiadomo imieniny były Danuty. W programie tak jak w poprzednich placówkach było zwiedzanie. Tutaj jak wiadomo „reliktu przeszłości”, ale jak dobrze pójdzie, to już niedługo wszystko się zmieni. Gospodarze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podjęli gości bardzo smacznym obiadem. Wizyta posła Jacka Kurzępy nie trwała długo, ponieważ nadchodził już czas na jego dyżur poselski w Starostwie Powiatowym.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na