„Segregujemy odpady śpiewająco” – konkurs CZG-12…

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE CZG 12

Celowy Związek Gmin CZG 12 z siedzibą w Długoszynie ( gmina Sulęcin) jest organizatorem konkursu pod nazwą KONKURS LipDub „Segregujemy odpady śpiewająco”

 

Jak poinformowała naszą redakcję  Katarzyna Radej z CZG 12:

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31  marca 2017 roku

Nadsyłanie klipów upływa w nieprzekraczalnym terminie 28 kwietnia 2017 roku

Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 maja 2017 roku

Celem konkursu kierowanego do placówek oświatowych i innych placówek o charakterze opiekuńczo-wychowawczym z terenu gmin członkowskich Celowego Związku Gmin CZG-12 jest popularyzacja ekologicznych postaw dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowania tematyką eko, rozwijanie aktywności twórczej oraz prezentacja umiejętności tanecznych- podkreśla Tadeusz Pietrucki Przewodniczący Zarządu Celowego Związku Gmin.

Konkurs ma charakter zespołowy – każdy zespół musi posiadać opiekuna (nauczyciela).

Atrakcyjne NAGRODY ! ZESTAWY MUZYCZNE dla placówki 🙂

W konkursie zostanie wyłonionych 4 laureatów głównych – po jednym w każdej kategorii (PRZEDSZKOLE, SZKOŁA PODSTAWOWA, GIMNAZJUM, SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA I INNA PLACÓWKA O CHARAKTERZE OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYM)

Na konkurs placówka może przesłać tylko 1 film !

Co to jest LipDub?

To rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do odtwarzanej z playbacku piosenki. Lip dub często przedstawia osobę lub osoby przemieszczające się po pomieszczeniach. Ważne jest, aby uczestnicy Lip Duba, wcielający się w rolę aktorów i muzyków, wykazywali się pomysłowością, wplatając do scenariusza ciekawe treści, począwszy od zaskakujących ujęć, a na prezentacji własnych talentów i pasji kończąc. Co najważniejsze – wszystko powinno być bardzo autentyczne, a zaangażowanie i pozytywne emocje płynące z filmu są świetną zachętą dla widzów!

Dobry lip dub powinien posiadać następujące cechy (a przynajmniej sprawiać wrażenie, jakby je posiadał):

  • spontaniczność: lip dub jest wynikiem czyjegoś pomysłu zrealizowanym spontanicznie przez grupę
  • autentyczność: osoby i przedstawione w filmiku sytuacje wydają się prawdziwe
  • współuczestnictwo: powstanie wideo jest efektem współpracy pewnej grupy osób
  • zabawa: ludzie uczestniczący w kręceniu dobrze się tym bawią

Lip duby mogą też zawierać liczne odniesienia do popkultury. Często spotykanymi twórcami lip dubów są naśladowcy Michaela Jacksona i fałszywi prezenterzy wiadomości. Lip duby z udziałem większej liczby osób skupiają się na imponujących sekwencjach akcji, przez co zanika typowa dla lip dubów spontaniczność i autentyczność. (żródło: wikipedia.org)

Przykłady LipDub:

Pierwszy Lip Dub na potrzeby promocji Szkoły Wyższej został przygotowany przez sześciu studentów Hochschule Furtwangen University z Niemiec (http://universitylipdub.com/). Natomiast pierwszy w Polsce Lip Dub został stworzony przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (http://lipdub.in/lipdub-uniwersytet-ekonomiczny-w-krakowie/). Innym ciekawym klipem jest wykonany przez studentów The Université du Québec à Montréal (UQAM) w 2009 roku, który osiągnął rekordową liczbę widzów – ponad 8 milionów! (http://www.youtube.com/watch?v=-zcOFN_VBVo).

W ostatnim czasie także w Polsce Lip Duby zyskały niezwykłą popularność i oglądalność w serwisach internetowych typu YouTube.

Redakcja portalu Madman24.pl

Author: Madman

Share This Post On