Ekstremalna Droga Krzyżowa…

Ekstremalna Droga Krzyżowa

W Sulęcinie trwają przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której organizatorem jest Parafia św. Henryka.

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie w nocy z 7 na 8 kwietnia 2017 roku. Idziemy z Sulęcina do Świebodzina, do Sanktuarium Miłosierdzia i Figury Chrystusa Króla. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 21:00 w kościele św. Mikołaja. Przejście będzie inną trasą niż w ubiegłym roku. Mapkę i opis trasy zamieścimy niebawem – mówią organizatorzy
Jest to Ekstremalna – bardzo wymagająca czy wręcz trudna Droga Krzyżowa gdyż idziemy w zupełnej ciszy, aby móc samemu usłyszeć swoje pragnienia i głos Boga, który mówi w ciszy. Chcemy w ten sposób odkrywać swoją bliskość z Bogiem i nasze zaufanie wobec Niego. Staramy się iść w małych grupkach ok. 5 osób lub zupełnie samemu. Pójście w grupkach daje nam poczucie braterstwa i bezpieczeństwa, ale nie zwalania z ciszy.
Każdy uczestnik otrzyma przygotowane rozważanie Drogi Krzyżowej, jest ono wspólne dla wszystkich uczestników, w jakimkolwiek miejscu Polski czy świata idą.
Zapisy do uczestnictwa będą na ogólnopolskiej stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej od połowy marca. Oto jak zaprasza na tę szczególną Drogę Krzyżową Proboszcz Parafii ks. Piotr Mazurek –
Dziś już zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie by Bóg dokonał w ich życiu przełomu, ożywienia serca i wiary oraz relacji z Bogiem i braćmi.
Zachęcajmy innych. To jest wyjątkowa Droga, gdyż idziesz z Jezusem sam, nikt ci w tym nie przeszkadza, idziesz w ciszy, masz okazję słuchać własnego sumienia, serca i głosu Boga, idziesz nocą, nikt oprócz Boga nie ogląda twoich zmagań z sobą, ze swoja słabością, zmęczeniem, cierpieniem czy lekiem. Tak wyjątkową sytuację masz przygotowaną, Drogę masz wytyczoną, zachętę do modlitwy i rozważań podaną. Wszystko jest, potrzebny tylko twój trud, samotność, milczenie. Jezus czeka by iść z tobą i pomóc jak Maryja, pełnym miłości spojrzeniem, jak Szymon mocnym ramieniem czy jak Weronika by otrzeć twoje łzy. On, Jezus podniesie cię, nie bój się. Idź.

Redakcja

Autor: Madman

Podziel się na