Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore – koncert na Dzień Kobiet…

Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore – koncert na Dzień Kobiet w SOK-u.

8 marca 2017 roku – sala widowiskowo-konferencyjna Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru wraz z zespołem, organizatorzy dla publiczności uszykowali mega niespodziankę. Mowa oczywiście o występie lokalnych wokalistek. Ewa Jacykowska, Małgorzata Gąsiorek, Diana Chajec oraz Marta Strauch-Tomczak, zaśpiewały jako kwartet oraz solo. Świetne aranżacje znanych przebojów. Ręce same składały się do oklasków. Brawo, brawo, brawo. Tak na marginesie, jedna z w/w pań ma (wczoraj niestety nie wykonała tego utworu) w swoim repertuarze wielki przebój Grażyny Łobaszewskiej i jak go śpiewa to „ciarki przechodzą  plecach”. Dziękujemy paniom za super niespodziankę.

Trochę o publiczności, bo ta, jak zawsze na tak wyjątkowych koncertach dopisała. Wśród publiczności był, chcący przemknąć niezauważony, prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki. Został jednak wypatrzony przez czujne oko mojego obiektywu. Zbieżność imienia i nazwiska z aktorem oraz piosenkarzem widać przekuła się na zamiłowanie do muzyki. Była też silna grupa fanek Grażyny Łobaszewskiej z Gorzowa Wielkopolskiego. Panie serdecznie pozdrawiamy.

Nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli Grażynę Łobaszewską oraz Ajagore.

Zespół zagrał w składzie:

Sławomir Kornas – śpiew, bas
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja

W krótkim czasie był to drugi koncert Grażyny Łobaszewskiej w Sulęcinie. Tym razem w wyjątkowym dniu, czyli w Dniu Kobiet. Koncert promował nową płytę wokalistki „Sklejam się”. Właśnie od utworów z tej płyty p. Grażyna zaczęła swój występ. Ciepło przyjęta przez publiczność, czyli liczne grono fanek i fanów. Nie mogło oczywiście zabraknąć też starszych, tych ponadczasowych przebojów, bo przecież… „czas nas uczy pogody, tak od lat”. Świetny koncert, tak w skrócie można określić wczorajsze wydarzenia. Miałem przyjemność przed koncertem porozmawiać z Grażyną Łobaszewską, oczywiście o muzyce. Trzeba mieć nadzieję, że za jakiś czas na mapie koncertowej wokalistki ponownie znajdzie się nasze miasto.

Podsumowaniem niech będzie podziękowanie Grażyny Łobaszewskiej zamieszczone na jej profilu facebookowym”

„Sulęcin ! Dziękujemy za dzisiejszą energię nie tylko kobiecą”

My z kolei dziękujemy p. Grażynie Łobaszewskiej za dostarczone emocje w tym wyjątkowym dniu.

Madman

 

 

Autor: Madman

Podziel się na