Dzień Sołtysa za nami…

Dzień Sołtysa za nami!
W miniony weekend obchodzony był „Dzień Sołtysa” i jak się okazuje nie wszystkie osoby wybrane na tą funkcję w ten dzień świętowały.

Nasza redakcja odwiedziła sołtysów z Chartowa i Ownic w Gminie Słońsk.

Podczas odwiedzin zapytaliśmy czego sobie życzą w swoje święto. Sołtys Chartowa Mariusz Skrzypnik  nie miał czasu na świętowanie, gdyż przygotowywał spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które się odbyło w jego miejscowości w niedzielę. Jeżeli chodzi o sołtysa Ownic Franciszka Jamniuka to „Dzień sołtysa” spędził na wykonywaniu swoich obowiązków względem mieszkańców. Wysłuchiwał problemów z którymi się borykają.

Zapytani, czego sobie życzą w swoje święto zgodnie odpowiedzieli że:

Żeby współpraca z urzędem gminy była jeszcze bardziej owocna, żeby praca sołtysów była doceniana. Sołtys Skrzypnik dodaje jeszcze, żeby możliwie szybko w końcu  ruszył remont świetlicy.

Sołtys Ownic Franciszek Jamniuk porusza także sprawne zaciągania przez władze gminy kredytów bez konsultacji z mieszkańcami Gminy, czyli osobami, które wybrały wójta na to stanowisko. Tę sprawę sołtys Jamniuk poruszał na ostatniej sesji rady gminy.

Wracając z Gminy Słońsk odwiedziliśmy sołtysa Długoszyna, który także nie świętował, ponieważ w tym dniu organizował spotkanie dla mieszkanek z okazji Dnia Kobiet.

Sołtysom życzymy, aby ich życzenia się spełniły.
Redakcja portalu Madman24.pl

Autor: Madman

Podziel się na