MULKS „Postomia” Sulęcin-Kołczyn…

,,Wspólny trening”

Po raz pierwszy w dniu 25.03.2017r. na stadionie lekkoaltetycznym w Sulęcinie odbył się wspólny trening klubów MLUKS  ,,Postomia” Sulęcin – Kołczyn i ,,Start Gorzów”. Trening prowadzili Ireneusz Góra i Mirosław Grudziński z Postomi oraz Zbigniew Lefkowicz ze Start Gorzów. Nad całością czuwał prezes Postomii Eugeniusz Sembratowicz. Pierwszy wynik na naszym obiekcie w skoku wzwyż to 2,10m uzyskany przez Macieja Lepiato, zawodnika Start Gorzów.  Maciej Lepiato to mistrz paraolimpijski i trzykrotny mistrz świata osób niepełnosprawnych. Zawodnicy Start Gorzów zadowoleni byli ze wspólnego treningu i zapowiedzieli dalszą współprace na naszym obiekcie.

29 marca odbył się kolejny trening MLUKS „Postomia” Sulęcin – Kołczyn. Tym razem mimo zapowiedzi nie dojechali zawodnicy Startu Gorzów. Przeszkodziły powody zdrowotne. Przedstawiamy galerię zdjęć z środowego treningu.

Lekkoatleci mają obiekt z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście można wyliczać czego jeszcze brakuje, ale pierwszy i to duży krok został zrobiony. Wyniki już są, ale wszyscy mają nadzieję, że teraz będą jeszcze lepsze. Cieszy najmłodsza grupa trenująca w klubie. Patrząc przez pryzmat ostatnich sukcesów polskich lekkoatletów należy mieć tylko nadzieję, że popularność tej dyscypliny jeszcze wzrośnie. Trenerzy MLUKS Postomii robią „kawał dobrej roboty”. Wspólne treningi z zawodnikami z Gorzowa, to kolejny świetny pomysł. Obecność na treningu mistrza Macieja Lopiato, to kolejna motywacja dla młodzieży „być jak.. iść w ślady”. Talentów w Sulęcinie nie brakuje, chętnych do „oszlifowania diamentów” też nie. Trzeba pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Niebieska bieżnia prezentuje się świetnie, a warto pamiętać, że „niebieskie są najszybsze”!

Madman

Autor: Madman

Podziel się na