Mobilna ścieżka edukacji ekologicznej zawitała do Lubniewic…

Mobilna ścieżka edukacji ekologicznej zawitała do Lubniewic

Ponad 3 tysiące uczniów z województwa lubuskiego skorzysta z nowego narzędzia dydaktycznego z zakresu ochrony środowiska. Do końca czerwca Mobilna Ścieżka Edukacji Ekologicznej ENERIS uzupełni edukację ekologiczną w 13 szkołach. Pierwszą szkoła gdzie zawitała ta ścieżka był Zespół Szkół Samorządowych w Lubniewicach. Wystawa odbywa się w ramach współpracy ENERIS Surowce z Celowym Związkiem Gmin CZG-12.

Mobilna Ścieżka Edukacyjna to 9 dwustronnych tablic, składających się na lekcje ekologii. Od początku kwietnia uczniowie z sześciu lubuskich gmin czyli Lubniewic, Sulęcina, Krzeszyc, Witnicy, Dębna i Międzyrzecza będą mogli dzięki nim zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi oddziaływania człowieka na środowisko – podkreśla Katarzyna Radej z wydziału edukacji ekologicznej CZG-12 w Długoszynie koło Sulęcina. Bartosz Lewicki rzecznik prasowy firmy ENERIS Surowce dodaje, iż wraz z CZG-12 zamierzają promować ideę: Redukuj, Odzyskuj,Przetwarzaj.

Z akcji ekologicznej zadowolona jest dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach Renata Kaczmarek, która powiedziała, iż zarówno dla niej jak i uczniów sprawy ekologii nie są obce, a dowodem są choćby wysokie wyniki jakie uzyskują uczniowie w zbiórce surowców wtórnych.

Już dziś Celowy Związek Gmin zaprasza wszystkich 22 kwietnia do Długoszyna, gdzie odbędą się liczne atrakcje z okazji ” Dnia Ziemi”.

Dodajmy na koniec, że Celowy Związek Gmin CZG-12 w tym roku obchodzi jubileusz 20 lat działalności na rzecz ochrony środowiska na terenie gmin członkowskich. Życzymy kolejnych długich lat ekologicznej działalności..

Nasza redakcja oczywiście będzie 22 kwietnia w Długoszynie na „Dniach Ziemi”. Wspieramy też projekt „13 szkół” i postaramy się, żeby na naszym portalu były bieżące relacje. Jak ważna jest w naszym życiu ekologia chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Współpraca ENERIS Surowce  z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 zapoczątkowała dzisiaj kolejny etap „EKOLOGII NA TAK” w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu.

Redakcja

Autor: Madman

Podziel się na