WOŚP – Ratujemy i Uczymy Ratować…

VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować

Jeszcze do 12 kwietnia można przesyłać prace w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych.

RUR to flagowy program dotyczący pierwszej pomocy prowadzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dla dzieci w całej Polsce.

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.

Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół z całej Polski.

Szkoły podstawowe z Orli (podlaskie), Łodzi (łódzkie), Ptaszkowa (wielkopolskie), Kołodziejewa (kujawsko-pomorskie) czy Dąbrowy Górniczej (śląskie) cieszą się już z mistrzowskich tytułów oraz tablic interaktywnych, zestawów komputerowych, sprzętów sportowych (miasteczko rowerowe, zestawów do unihokeja, stołów ping-pongowych itp.), mikroskopów czy aparatów fotograficznych, które były do wygrania w poprzednich edycjach konkursu organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w temacie pierwszej pomocy. Od początku działania Programu przeszkolonych zostało już 2,5 mln dzieci z ponad 12 tys. szkół. Wciąż zgłaszają się do nas kolejne placówki, co pokazuje jak ważnym i potrzebnym tematem jest pierwsza pomoc. A teraz chcemy zaproponować dzieciom trochę zabawy, bo przecież najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, stąd kolejna, siódma już edycja konkursu – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jak szkoły mogą wziąć udział w konkursie?

W pierwszym etapie należy przygotować plakat (1 strona formatu max. B1) na jeden z wybranych tematów dotyczących ratowania życia ludzkiego.

Po zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu należy przesłać formularz zgłoszeniowy i pracę konkursową do dnia 12.04.2017 roku (decyduje data wpłynięcia do Fundacji) na adres:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ul. Dominikańska 19c

02-738 Warszawa

Z dopiskiem „KONKURS – województwo …….”

 Etapy konkursu:

I Etap (Ogólnopolski) – 20.02 -12.04.2017 – udział w niniejszym Etapie Konkursu polega na stworzeniu plakatu edukacyjnego (1 strona formatu max. B1) podejmującego tematykę ratowania życia ludzkiego.  Plakat musi dotyczyć jednego – wybranego z poniższych – tematu: Łańcuch przeżycia, Wezwanie pomocy, Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, Pozycja bocznaII Etap (wyróżnione prace I etapu) – 14.04 – 17.05.2017 – udział w niniejszym etapie polega na przygotowaniu pierwszopomocowej gry edukacyjnej. Udział w II Etapie Konkursu biorą zwycięzcy I Etapu Konkursu wyłonieni przez Organizatora.III Etap (Finał) – 1.06.2017- rywalizacja w Finale polegać będzie na współzawodnictwie Reprezentacji Ratowniczej w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie, które obejmuje Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przeprowadzonej w formie gry miejskiej odbywającej się na terenie miasta Warszawa

Biuro prasowe fundacji WOŚP

Autor: Madman

Podziel się na