40 edycja Turnieju Wiedzy Pożarniczej…

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

To już 40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie na szczeblu powiatowym wystartowało 26 uczestników z ternu Gmin: Krzeszyce,  Słońsk,  Sulęcin oraz Torzym . Uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy tj: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

W  I etapie uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o pożarnictwie, co pozwoliło wyłonić po 5 uczestników  z każdej grupy, którzy w  II etapie odpowiadali przed Komisją na wylosowane zestawy pytań.

Każdy z zawodników turnieju  otrzymał z rąk wicestarosty Tomasza Prozorowicza, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sulęcinie oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Waldemara Koniecznego pamiątkowy dyplom uczestnictwa  oraz statuetkę, a 3 osoby z każdej  grupy, które uzyskały najwyższą liczbę punktów otrzymały nagrody.

Do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się już 24 kwietnia br dostały się osoby, które zajęły I i II miejsce w poszczególnych grupach.

Gratulujemy finalistom z Powiatu Sulęcińskiego i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.
Poniżej zwycięzcy eliminacji powiatowych w 3 grupach:

 I grupa Szkoły Podstawowe:

  1. Wiktoria Tymczyn
  2. Jakub Burkiewicz
  3. Livia Borowiec

II grupa Gimnazja

  1. Maria Miotk
  2. Michał Krzemiński
  3. Karolina Sozańska

III grupa Szkoły Ponadgimnazjalne:

  1. Krystian Cichocki
  2. Agata Łętowska
  3. Agnieszka Derewlana

Wicestarosta Tomasz Prozorowicz po zakończeniu turnieju powiedział naszej redakcji:

Cieszy poziom wiedzy jaką zaprezentowali uczestnicy turnieju. Gratuluję wszystkim uczestnikom tak udanego pokazania się na eliminacjach powiatowych. Będę trzymać kciuki w czasie występu naszej młodzieży na szczeblu wojewódzkim. Wierzę, że z widzą jaką posiadają uplasują się w czołówce.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na