Sulęcińscy gimnazjaliści odebrali nagrody…

SUKCES GIMNAZJALISTÓW !!!

6 kwietnia br. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sulechowie na uroczystość wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów przedmiotowych.

Bohaterami tego wydarzenia byli najlepsi z najlepszych gimnazjalistów w województwie lubuskim – laureaci.

Wśród nich nie zabrakło uczniów  naszej szkoły:

Aliny Światłowskiej dwukrotnej laureatki z chemii oraz fizyki

 Dawida Nowaka laureata z fizyki

Victorii Schön laureatki z języka niemieckiego

Agaty Bączyńskej  laureatki z języka angielskiego

Przyjęli  oni  z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy, oprócz zaświadczeń, najserdeczniejsze  gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w nauce.

Kolejnych sukcesów naszym uczniom  życzył także Pan  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Jerzy Kaliszan oraz Wicewojewoda Lubuski.

Pani Kurator podziękowała również  opiekunom laureatów: Krzysztofowi Kopijowi, Alicji Kotrys, Joannie Skrzypacz i Aleksandrze Kosek za rozwijanie pasji i zdolności uczniów oraz wprowadzanie ich w świat tajemnic wiedzy.

Miło, że kolejny raz nasi uczniowie znaleźli się w takim gronie, wśród młodzieży, dla której ważne jest rozwijanie swoich zainteresowań . Zadaniem naszej szkoły jest odkrywanie talentów i wspieranie gimnazjalistów w ich naukowych działaniach.

Laureaci konkursów przedmiotowych są skarbem oraz duma dla szkoły i rodziców. Bardzo trafnie ujęła to Pani Kurator, mówiąc, że każdy człowiek rodzi się ze skrzydłami, najważniejsze , żeby umieć  te skrzydła rozwinąć.

 

Brawa dla młodych fizyków !

,,Niuton nie pyton’’ – pod taką intrygująca nazwą odbył się  24 marca br. w I LO im. Puszkina w Gorzowie pod patronatem Kuratora Lubuskiego oraz  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie  Wlkp.  IV Wojewódzki Konkurs Fizyczny, w którym  udział    wzięli najlepsi fizycy z szesnastu gimnazjów  województwa lubuskiego.

Dużym sukcesem może się pochwalić drużyna z naszej szkoły w składzie:

Karolina Koszela, Dawid Nowak i Alina Światłowska, uczniowie ci zajęli drużynowo II miejsce.

Dawid Nowak i Alina Światłowska  zajęli ex aequo  pierwsze miejsce indywidualnie i otrzymali zaszczytny tytuł laureata.

Konkurs ma za zadanie rozwijać kreatywność uczniów, doskonalić ich umiejętność pracy zespołowej oraz uczyć, jak twórczo rozwiązywać problemy.

Nasi gimnazjaliści, którzy byli przygotowywani przez Pana Krzysztofa Kopija , udowodnili, że świat fizyki oraz  astronomii nie jest im obcy.

Laureaci oprócz dyplomów i nagród otrzymają punkty potrzebne do rekrutacji do szkół średnich.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięstwa !

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie

 

Autor: Madman

Podziel się na