Internetowy kontakt z Policją…

Przypominamy o internetowym kontakcie z Policją

 

Szybki kontakt z dzielnicowym, prosty sposób przekazania informacji o problemach
w swojej okolicy to tematy, o których informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji
w Sulęcinie mieszkańców powiatu.

 

We wtorek (11 kwietnia br.) policjanci i pracownik  Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie spotkali się z sulęcińską młodzieżą uczestniczącą w kwalifikacji wojskowej. Każde spotkanie jest okazją do przypomnienia o funkcjonujących aplikacjach: „Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa” oraz  „Mojej Komendy”. W trakcie dzisiejszego spotkania pracownik Kadr i Szkolenia omówiła także procedury związane z wstąpieniem do służby
w Policji.

 

Asp. szt. Alina Słonik przedstawiła informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także jej dotychczasowe funkcjonowanie. Przypominała, że dzięki temu narzędziu można w prosty i szybki sposób poinformować policję o problemach w swojej okolicy. Zaznaczyła, że skorzystanie z tej aplikacji nie jest zgłoszeniem o pilnym zdarzeniu, w takim przypadku należy poinformować telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu 997 lub 112. Kolejnym tematem który omówiła policjantka, była mobilna aplikacja „Moja Komenda”. Uczestnikom spotkania wyjaśniła w jaki sposób szybko zainstalować aplikację oraz jak z niej korzystać. Dzięki której można szybko ustalić, kto jest dzielnicowym oraz jego rejon służbowy.

 

Z kolei, pracownik Kadr i Szkolenia sulęcińskiej Komendy Małgorzata Darmograj zachęcała uczestników spotkania do wstąpienia w szeregi Policji. Przedstawiła warunki jakie musi spełnić kandydat do służby, wskazała potrzebne dokumenty jakie należy złożyć. Omówiła etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz gdzie można znaleźć informacje na temat rekrutacji.

asp. szt. Alina Słonik

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

„Bądź w kontakcie ze swoim dzielnicowym”

Numery telefonów do dzielnicowych znajdziecie państwo na stronie KPP Sulęcin oraz na naszym portalu.

Przypominamy adres oficjalnej strony internetowej Komendy Powiatowej w Sulęcinie KPP Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na