XXVI Miting „Olimpiad Specjalnych” – sukcesy uczniów SOSW…

Pływacy na start!  –  złota i srebra uczniów SOSW w Sulęcinie.

W dniu 5 kwietnia 2017r. pływalnia w Gubinie stała się areną zmagań  niepełnosprawnych pływaków. W XXVI Wojewódzkim Mityngu Pływackim”Olimpiad Specjalnych” udział wzięli niepełnosprawni intelektualnie wychowankowie i absolwenci placówek kształcenia specjalnego z całego województwa lubuskiego oraz zaprzyjaźnionej placówki z Frost w Niemczech.

Wśród nich uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie pod opieką pani Małgorzaty Góry. Choć trudno jest rywalizować z zawodnikami którzy mają bezpośredni dostęp do basenów (Zielona Góra, Świebodzin, Międzyrzecz, Gorzów czy Gubin) to udało się zdobyć medale.

Jakub Białek uczeń kl. III gimnazjum zet zdobył złoto na dystansie 25m stylem dowolnym, a Laura Walicka uczennica  kl. II gimnazjum zet dwa srebrne medale na dystansach 25m i 50m stylem dowolnym. Weronika Walicka dwa razy uplasowała sie tuż za podium. Debiutująca na zawodach Krysia Mimochód (najmłodsza uczestniczka zawodów – 8 lat), która startowała na dystansie 15m ze sprzętem pneumatycznym pokazała że niepełnosprawność ruchowa nie jest przeszkodą w pokonywaniu własnych lęków i słabości. I choć nie zdobyła jeszcze medalu to promieniała uśmiechem i świetnie się bawiła.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety, a placówki – dyplomy i puchary. Mityng w Gubinie to zawsze wzorowo przygotowana i przeprowadzona impreza. Czekamy już na przyszłoroczną edycję.