Muszkowo – „Twórcza Wielkanoc”…

Ostatnia przed świętami Wielkiej Nocy relacja z działalności biblioteki w Muszkowie.

Spotkanie z iris folding

6 kwietnia Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Muszkowie tworzyły własnoręczne kartki świąteczne metodą iris folding.


Jest to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys – kształt przypominający przysłony fotograficznej.

 

Wiosenne pisanki w bibliotece

12 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej filii w Muszkowie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów świątecznych pt. ,, Twórcza Wielkanoc”.

Dzieci i młodzież poznały metodę zdobienia jaj wydmuszek za pomocą bibułkowych sznureczków. Pięknie zdobione jajka od wieków dekorują nasze stoły podczas Wielkanocy. Wprawdzie przez lata sposoby barwienia
i dekorowania jajek zmieniły się, ale tradycja pozostała.

Pisanki oklejane bibułą są takie piękne, kolorowe, że od razu robi się wiosennie w sercu. Kolory napawają optymizmem i radością. Nie sposób się nie uśmiechnąć widząc tak kolorowe jajka .

Dziękuje wszystkim dzieciakom za  przedświąteczną aktywność, uśmiech i chęci do pracy.

E.M

fot. E.M

od redakcji

Biblioteka w Muszkowie jest filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszycach. Przejeżdżając ostatnio przez Muszkowo nie mogłem sobie odmówić przyjemności odwiedzenia tego miejsca. Biblioteka wcale nie taka mała, a księgozbiór naprawdę robi wrażenie. Działa dyskusyjny klub książki oraz odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży, czyli jest to lokalne centrum kultury. Cieszy fakt, że w niedużej miejscowości jest takie miejsce. Na pewno jeszcze się tam pojawię.

Warto czytać, bo żaden film nie jest wstanie zastąpić dobrej książki!

Madman

Autor: Madman

Podziel się na