Policyjna akcja „Prędkość”…

Policjanci prowadza działania „Prędkość”

Dzisiaj od godziny 6.00 – 22.00 policjanci Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie włączyli się do krajowych działań policyjnych pod kryptonimem „Prędkość”. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci przy użyciu ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Tym, którzy łamią zasady, grożą wysokie mandaty i punkty karne.

 

Działania pod kryptonimem „Prędkość” policjanci Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie rozpoczęli o 6.00, a zakończą o godz. 22.00. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu a także niestosowanie się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych to najpoważniejsza przyczyna wypadków.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości kierowca może być ukarany mandatem nawet do 500 zł
i otrzymać punkty karne.

Przypominamy, że zgodnie z wprowadzonymi od maja 2015 roku przepisami przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

 

asp. szt. Alina Słonik

fot. Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *