OLEJ – koncert

Sulęciński Ośrodek Kultury – Letnia scena klubu „u Bulka”

OLEJ – koncert 21.07.2017r.

OLEJ – uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka 98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu.
Podczas kultowego „pierwszego” Przystanku w Czymanowie w roku 1995, OLEJ wykonał polską wersję coveru „Sometimes” zespołu JAMES. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem.
Właśnie tę piosenkę, pośród innych, które powstały pomiędzy rokiem 1993 a 2016, można usłyszeć w czasie koncertów OLEJ-a.

OLEJ to autorski, pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Hamburga, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna i Gryfino.
OLEJ to wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja.

OLEJ – koncert

OLEJ to połączenie trzech elementów: tekstu – jednocześnie lirycznego, publicystycznego i przekornego ; muzyki o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji oraz nowoczesnego brzmienia i instrumentacji.
OLEJ to próba niemożliwego, połączenia ognia i wody: zespół występował na Przystankach Woodstock Jurka Owsiaka, zaś jedna z piosenek wykonywana w czasie koncertów, nosząca tytuł „Wolność”, gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka.

Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym poszerzonym składzie, dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi – zespół OLEJ opowiada swoją muzyczną opowieść.

Sulęciński Ośrodek Kultury

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *