Mini Rajd Rowerowy

Krzeszyce 1.09.2017r.

Mini Rajd Rowerowy

Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafią p.w. św. Antoniego w Krzeszycach wspólnie zorganizowali II Mini Rajd Rowery. Trasa wyglądała następująco: Krzeszyce – Dzierżązna – Malta – Czartów – Krasnołęg – Świętojańsko – Krzeszyce. Start i meta znajdowała się na pl. Inki. Trasa liczyła około 10km. Przedstawiciele organizatorów też wsiedli na rowery. Parafię reprezentowali: proboszcz  Jarosław Leśny oraz wikariusz ksiądz Łukasz Niedzielski. Gminny Ośrodek Kultury wystawił za to silną reprezentację żeńską: Lucyna Poznańska, Małgorzata Grancewicz i Marta Buczkowska.

W czasie rajdu (podczas postoju) odbyły się też konkursy. Pytania i konkurencję były naprawdę trudne, więc tym bardziej należą się uczestnikom duże brawa.

Np. takie pytanie – jaka wioska w gminie Krzeszyce nosiła nazwę Stuttgardt? Wie ktoś?

Mini Rajd Rowerowy, to było połączenie przyjemnego z pożytecznym. Niestety mnie na pewnym etapie wyeliminował stan dróg i dalej rowerzyści pojechali już sami.

Jak zawsze w Krzeszycach zostałem przyjęty bardzo miło. Lubię tam przyjeżdżać, bo zawsze jest sympatycznie.

Rajd został zorganizowany na zakończenie wakacji, ale myślę, że start i meta nie był to przypadek. Dzisiaj jest rocznica wybuchu II Wojny Światowej, więc pl. Inki to także uczczenie tego dnia. „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” – te słowa od dłuższego czasu wryły się w moją pamięć. Może warto wziąć przykład……   To już jednak temat na osobny artykuł.

Mini Rajd Rowerowy – galeria zdjęć:

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *