Wesele – Narodowe Czytanie

Wesele Wyspiańskiego przy ,,biesiadnym stole”

Wesele – Narodowe Czytanie

Mówiąc wesele, to na myśl przychodzi nam duży stół z poczęstunkiem oraz muzyka. Tak też było na ,,Narodowym Czytaniu 2017” drugiego września w Krzeszycach.

Na początku wysłuchaliśmy piosenki z repertuaru Marka Grechuty z tekstem właśnie z dramatu ,,Wesele”. Uświetnieniem imprezy był występ rodzimej, młodej artystki Marii Miotk, która zagrała na skrzypcach melodie nawiązujące do dawnych tradycji polskich m.in. mazurki. Jak zawsze wspólne czytanie dzieł literatury polskiej jest doskonałą okazją do spotkań, które mają na celu łączenie pokoleń. Starsi i młodsi razem przeczytali III akt, z podziałem na role, co sprawiło tez wiele zabawnych sytuacji. Natomiast akty I i II oraz rys historyczny z analizą symboliki ,,Wesela” zostały omówione. Prelekcję na temat życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego przygotowała i wygłosiła polonistka, przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Krzeszycach pani Natalia Haza- Galant. Wszyscy, którzy mieli własny egzemplarz ,,Wesela” otrzymali okolicznościową pieczęć.
Spotkanie zakończyło się swobodnymi już refleksjami na różne tematy oraz tradycyjnym poczęstunkiem.
Całość Narodowego czytania, które jest pod honorowym patronatem pary prezydenckiej Andrzeja i Agaty Duda, była organizowana przez Gminną Bibliotekę oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach

Wesele – Narodowe Czytanie galeria zdjęć:

Gminna Biblioteka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *