Turnieje szachowe

Bardzo dobre występy młodych szachistów z Sulęcina!

„Zakończenie lata Gryżyna 2017”

W dniu 02.09.2017r. w ośrodku wypoczynkowym Anapausis w malowniczej Gryżynie odbył się Turniej Szachowy z okazji  zakończenia lata. W szranki przy szachownicach stanęło 30 zawodników. Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja w kategorii młodzik, junior oraz OPEN. Grano przez 7 rund,P’15 minut dla zawodnika na partię.

Organizatorem był KSGU „Tęcza” Krosno Odrzańskie.

Oliwia Musin ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła (klasa gimnazjalna) w Sulęcinie zdobywając 5 pkt.zajęła III miejsce  w grupie junior i II w grupie dziewcząt.

Paweł Musin ze Szkoły Podstawowej im.Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie zdobył 5 pkt. zajął I miejsce w kategorii młodzik.

Damian Świerc ze Szkoły Podstawowej im.Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie zdobył 4 pkt. i zajął IV miejsce w grupie junior.

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe,pyszne lody oraz

zaproszenie na biesiadowanie przy ognisku.

Wyniki i zdjęcia na stronie KSZ Sulechów

„VI Turniej Szachowy o Puchar Bachusa”

W dniu 10.09.2017r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbył się VI Turniej Szachowy o Puchar Bachusa.

W grupie „A” grali seniorzy oraz juniorzy o rankingu krajowym 1600 lub wyższym, ponadto turniej „A” liczony do rankingu FIDE w szachach szybkich. Grano 7 rund, tempo gry P-10′ + 5″. Organizatorem była Fundacja Szachowego Mistrzostwa.

W grupie „A” wygrał I++ Grzegorz Czachor 6 pkt. z Małomic pokonując 40 zawodników.

Oliwia Musin z klasy gimnazjalnej w Sulęcinie zdobyła 3pkt.i zajęła II miejsce wśród dziewcząt i III miejsce w grupie juniorów do lat 14.

Paweł Musin wygrał grupę „B” zdobył 6 pkt.z 7 partii wśród 32 zawodników i wygrał również rywalizację w grupie do lat 10.

Turnieje szachowe – po raz kolejny nasza trójka utalentowanych szachistów pokazała się z jak najlepszej strony!

Koniec wakacji zakończony sukcesami  szachowymi Oliwii i Pawła Musin, a teraz witaj szkoło!!!
Pisząc o sulęcińskich szachach nie sposób pominąć Janusza Kuśnierza. To pasjonat tej dyscypliny sportu, do tego sędzia szachowy, zawodnik, a przede wszystkim wychowawca młodzieży. To właśnie pod jego skrzydłami szkoli się sulęcińska młodzież. Ich sukcesy to też jego zasługa.
Kolejna inicjatywa szachowa powstaje w Szkole Podstawowej w Kołczynie. O tego roku szkolnego szachy zagoszczą tam na dobre. Instruktorzy już są na kursie, a mamy nadzieję, że Janusz Kuśnierz też pomoże. Nasz portal w miarę możliwości oczywiście też.