Sukcesy szachowe

Memoriał w Choszcznie

Sukcesy szachowe sulęcinian

W dniach 16-17 września 2017 r. w Choszcznie  rozegrano XXVII Memoriał Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka – Open FIDE. Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE  RAPID.

Grano 11 rund, tempem 15’minut + 10 ” na ruch. Organizatorem był Uczniowski Klub Szachowy Skoczek Choszczno. Uczestniczyło w turnieju 33 zawodników.

Wygrał mistrz międzynarodowy ALIAVDIN NIKOLAI Stowarzyszenie Płock 10,5 pkt.z 11 partii.

Bardzo dobry występ miał Paweł Musin Szkoła Podstawowa im.Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, który wygrał rywalizację wśród juniorów do 12 lat zdobywając 5,5 pkt z 11 partii.

Siostra Pawła Oliwia ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie zdobyła również 5,5 pkt i zajęła II miejsce pośród kobiet. Forma rodzeństwa Musin jest dobrym zwiastunem sukcesu na makroregionie w Kudowie. Zawody odbędą się w październiku, najlepsi z poszczególnych grup wiekowych kwalifikują się do finału Mistrzostw Polski.