Sulęcińskie sukcesy szachowe

Szachiści nie zwalniają tempa

W dniu 04.11.2017 roku w Świebodzinie, w Liceum Ogólnokształcącym odbył się Turniej Szachowy o szablę Marszałka Piłsudskiego.

Grano 9 rund, czas 7′ minut + 4 sek. na zawodnika,uczestniczyło 108 zawodników z całego województwa.

Nagrodę główną replikę grawerowanej szabli Marszałka Piłsudskiego wygrał FM Karol Kucza 8,5 pkt. ŻkSz Żary.

Organizator – Świebodziński Dom Kultury postarał się o liczne nagrody finansowe,puchary-statuetki i nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach.

Szachiści  z Sulęcina rodzeństwo Musinowie wypadli bardzo dobrze, w rywalizacji wśród juniorów  14-17 lat Oliwia Musin  5 pkt. zajęła  I miejsce, a w konkurencji kobiet II miejsce.

Paweł Musin 5 pkt. zajął II miejsce wśród juniorów 9-10 lat., a Jakub Jeremi 4pkt. IX miejsce.

W dniu 19.11.2017r. rozegrano „II Finał edycji Grand Prix Szachowego Turnieju 4 miast 2017”./Sulechów, Zbąszyń, Lubsko i Krosno Odrzańskie/ .W edycji startowało 154 zawodników.

Turniej finałowy odbył się w Krośnie Odrzańskim, w sali sportowej Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnej. Grano systemem szwajcarskim, czas 15 minut dla zawodnika.

Całą II edycję wygrał czołowy szachista z Sulęcina Tomasz Koleda , zdobywając w całym cyklu/4 turnieje/ 21 pkt.wśród 144 zawodników. Jest to jedna z ważniejszych wygranych w karierze tego zawodnika, duże brawa.!!!

Damian Świerc SP-2 Sulęcin zajął II miejsce w kategorii „B”juniorzy do 1800, zdobywając w całym cyklu 10,5 pkt.

Sulęcińskie sukcesy szachowe – po raz kolejny zawodnicy udowodnili, że w tej dyscyplinie sportu mamy się czym pochwalić!