Turniej Brydża Sportowego

Rankingowy Turniej Par Brydża Sportowego im. Janusza Bołdaka

Turniej Brydża Sportowego jak co roku został rozegrany w Wędrzynie. Tradycją jest też spotkanie brydżystów przed turniejem na cmentarzu przy grobie Janusza Bołdaka.

W turnieju wzięło udział 28 par z całej zachodniej Polski. Na całej sali rozgrywano te same rozdania.

Po wielogodzinnej, zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła para z MOSIR I Kostrzyn nad Odrą – Damian Mazurak i Marian Nieznański.

Podium:

 1. Damian Mazurak/Marian Nieznański – MOSIR I Kostrzyn nad Odrą
 2. Roman Klejny/Jarosław Wachnowski – Fundacja I Love Bridge Gorzów Wlkp.
 3. Eugeniusz Szczepański/Ireneusz Lachowicz – SBS Dawid Nowa Sól

Najlepszą parą z powiatu sulęcińskiego:

Wiesław Bieniek/Ryszard Andrzejewski – Steinpol Klub 17 WBZ Wędrzyn.

Nagrody wręczali: z/ca burmistrza Iwona Walczak, wicestarosta Tomasz Prozorowicz oraz Anna Wyczachowska.

Na uwagę zasługuje świetna organizacja turnieju oraz profesjonalizm sędziów.

Turniej w Wędrzynie to nie tylko gra, to również nawiązywanie nowych znajomości, a także wymiana doświadczeń. W przerwach rozmawiano o tym co się zdarzyło, a jak mogło być przy stoliku. Wspaniała atmosfera i życzliwość, tak było 4 lutego na Rankingowym Turnieju Par Brydża Sportowego im. Janusza Bołdaka. Wśród licznie przeprowadzonych rozmów królowało zdanie „warto tutaj przyjeżdżać”.

Brydżyści na pewno jeszcze analizują rozdania, po prostu „tak mają”.

Zgodnie z obietnicą daną na naszym portalu w zeszłym roku: http://www.madman24.pl/2017/02/13/wedrzyn-rankingowy-turniej-par-brydza-sportowego-im-janusza-boldaka/  w turnieju wzięła udział też para ze Stowarzyszenia Brydża Sportowego „Madman Team”. Naszej parze dobrze poszła pierwsza połówka turnieju, ale później niestety było już trochę gorzej. Można powiedzieć, że zapłaciliśmy „frycowe”, bo jako jedyni nie mieliśmy do tej pory punktów rankingowych. Nasze stowarzyszenie jest w trakcie zgłoszenia do rozgrywek ligowych. Jest dobra wiadomość z tym związana. Radni Miejscy przy ustalaniu budżetu na rok 2018 wpisali brydż sportowy do dotacji.

3629_Uchwala.XLIV.272.17.2017-11-27

Czekamy na ogłoszenie konkursu i przystępujemy do udziału w rozgrywkach ligowych pod egidą PZBS.

W przyszłorocznym turnieju w Wędrzynie na pewno też wystąpimy.

Turniej Brydża Sportowego – galeria zdjęć:

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

3 komentarze

 1. Jak co roku brydżyści spotkali się na turnieju w Wędrzynie. Memoriał im. Janusza Bołdaka to pamięć o człowieku, który odszedł przedwcześnie . Niestety, ale liczba tych, którzy turnieje rozgrywają już gdzieś indziej jest spora. Brawa dla organizatorów i uznanie dla tych, którzy pamiętają o swoich nieobecnych już kolegach.
  Co do drugiej części artykułu, to cieszę się, że odrodził się w Sulęcinie brydż. Niestety, ale coś tu jest nie tak jak być powinno. Radni faktycznie zatwierdzili uchwałą brydż do budżetu dotacji na 2018 rok, ale……. Konkurs jest już ogłoszony na stronie sulecin.pl, brydża jednak tam nie ma. Albo jest to pomyłka albo uchwała Rady Miasta jest po prostu ignorowana. Trzeba mieć nadzieję, że to pierwsze. Brydżystom życzę powodzenia, bo inicjatywa jest świetna.

  Dodaj komentarz
 2. Współczuje. U nas to jest nie do pomyślenia, żeby uchwały Rady Miasta nie były realizowane. Przecież burmistrz jest tylko organem wykonawczym! Nie zostawiajcie tego tak…..
  Z brydżowym pozdrowieniem.

  Dodaj komentarz
 3. Byłem i grałem. Jak zawsze w Wędrzynie była adrenalina przy stoliku.
  Rozmawiałem też z człowiekiem , który robi coś w Sulęcinie dla tej dyscypliny sportu.
  Napiszę tylko jedno, skoro w waszym mieście jest takie podejście władzy, to nie jest dziwne, że młodzieży w tym sporcie u was nie ma. Przykre to 🙁

  Dodaj komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *