Warsztaty wędkarskie

Szkółka Wędkarska „Linek Kroczek”

Warsztaty wędkarskie

   02 lutego 2018r., o godzinie 16:00 w sali sportowej hoteliku na Winnej Górze w Sulęcinie odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek” dla dzieci i młodzieży. W tym dniu pokaz i zajęcia praktyczne poprowadził wielokrotny uczestnik Spławikowych Grand Prix Okręgu Gorzowskiego kol. Bartosz Matusiak. Bartosz jest pracownikiem Hurtowni i Sklepu Wędkarskiego „SAZAN” w Gorzowie Wlkp.

 

Głównym tematem szkolenia było:

 

  •  przygotowanie zanęty,  ziemi i gliny
  • przygotowanie zestawu do tyczki
  • pokaz nęcenia kubkiem zanętowym
  •  mały konkurs

  Uczestnicy warsztatów z wielkim zaciekawieniem wysłuchali oraz obejrzeli prezentację przygotowaną na ten dzień przez prowadzącego. W pierwszej kolejności adepci szkółki wędkarskiej obejrzeli prawidłowe przygotowanie zanęty, ziemi i gliny. Uformowane przez Bartka trzy kule (z samej zanęty, zanęty z ziemią i zanęty z gliną) zostały umieszczone w akwarium z wodą. Dzieci mogły obejrzeć jak pracują kule zanętowe w wodzie. Kolejnym punktem szkolenia było przygotowanie zestawu do tyczki popularnie zwaną metodą skróconego zestawu. Następnie przyszedł czas na pokaz, jak technicznie i szybko nęcić łowisko używając kubka zanętowego. Przygotowane trzy stanowiska wędkarskie posłużyły dzieciom do treningu, a piłeczki tenisowe zastąpiły kulki zanętowe. W trakcie treningu Bartek pomagał tym najmłodszym linkom, a na zakończenie przeprowadził konkurs z nagrodami.

 Panie Bartku za wszystko serdecznie dziękujemy!

  Serdeczne podziękowanie należą się dla Pani Danuty Richter, właścicielki Hurtowni i Sklepu Wędkarskiego „SAZAN” z Gorzowa Wlkp. za ufundowanie nagród na warsztaty Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek”.

  Na kolejne warsztaty wędkarskie  zapraszamy dzieci i młodzież 23 lutego 2018r., na godz. 16:00, które odbędą się w Sali Sportowej Hoteliku na Winnej Górze w Sulęcinie.

Warsztaty wędkarskie – galeria zdjęć:

Bogdan Kułaczkowski

 

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *