Dzień Kobiet w SOK

7.03.2018 – Sulęciński Ośrodek Kultury

Dzień Kobiet w SOK

Wystawa – godz. 18:00
Sala Wystawowa SOK
Wstęp bezpłatny!

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy Dzień Kobiet.
Specjalnie na tę okazję zaplanowaliśmy wystawę pt. ,,Kobiety o kobietach”, gdzie zostaną przedstawione trzy sylwetki kobiet wyjątkowo utalentowanych. Po raz pierwszy w naszym ośrodku będziemy gościć projektantkę ubioru, której projekty zdobywają liczne nagrody i uznanie w świecie mody.

Natalia Ślizowska

Natalia Ślizowska to projektantka mody z Lipek Wielkich. Studiowała w Łodzi na trzech uczelniach artystycznych, a wcześniej ukończyła liceum plastyczne. Wszyscy z pewnością kojarzą ją z udziału w programie Project Runway. Co najważniejsze, udział w programie, to niejedyny sukces młodej projektantki. W 2014 r. zdobyła pierwsze miejsce w w ogólnopolskim konkursie „O złoty guzik Boruty”. Obecnie prowadzi autorską pracownię w Gorzowie Wlkp., gdzie projektuje odzież, torby skórzane, kapelusze i inną atrakcyjną garderobę.

https://www.facebook.com/pracownia.natalia.slizowska/

Anna Zawadzka – Dziuda


Ur.1981 w Drawsku Pomorskim. Ukończyła liceum plastyczne w Koszalinie, ( profil tkanina artystyczna). Studia artystyczne ukończyła w Instytucie Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskała w 2007r. w pracowni prof. Jana Gawrona. Od 2015r. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuję się głównie malarstwem olejnym, moim ulubionym narzędziem malarskim (trochę zapomnianym), jest „nóż malarski”, czyli szpachla. Dzięki niej w pracach pojawiają się grube warstwy farb (impasty). Interesuje mnie barwa, forma oraz wartości tradycyjnego malarstwa sztalugowego. W procesie twórczym przekształcam inspirujące mnie zjawiska: przedmioty, osobowości, pejzaże, na własny język i styl malarski.

Zamiłowanie do tej dziedziny sztuki, wynika głównie z zachwytu nad Impresjonizmem i Ekspresjonizmem. Interesuje mnie indywidualizm, dlatego ciągle studiuję malarstwo ulubionych artystów. Moi główni mistrzowie: Vincent van Gogh, Henri Matisse, Emil Nolde, Kees van Dongen, Olga Boznańska, Piotr Potworowski, Józef Czapski i mogłabym wymieniać wielu innych malarzy, dzięki którym pokochałam malarstwo.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005211946523

Marta Wilkicka

Ur. 1985 r. w Sulęcinie, zam. Gorzów Wlkp. Pasjonatka sztuk wizualnych. Od ponad roku próbuję swoich sił w malarstwie akwarelowym. Inspiruję się głównie przyrodą, ilustracjami ze starych książek dla dzieci, dawną fotografią z lat 30-tych. Bardzo lubię malować portrety. Akwarelę używam do ukazywania przeróżnych ludzkich emocji. Inspiruję się głównie współczesnymi artystami tj: Ali Cavanaugh, Danilova Anną, fotografią Natalii Drepiny.

https://www.facebook.com/marta.wilkicka.5

 

 

Dzień Kobiet w SOK: koncert JANUSZ RADEK z zespołem!
Sala Konferencyjna
Data: 07.03.2018 godz. 20:00

Bilety: 50 zł przedsprzedaż / 55 zł w dniu koncertu

Dostępne:
– sekretariat SOK
http://ubulkaklub.8merch.com/bilet_wstepu_janusz_radek_na_dzien_kobiet-id15733
– oraz w rezerwacjach SMS +48 509 996 390

Od początku swojej artystycznej działalności Janusz Radek odważnie zagłębiał się i poznawał coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. W koncercie z zespołem w przystępny, poruszający, ale jednocześnie odkrywczy sposób przedstawia widzom dotychczasową drogę. Nie zabraknie więc utworów, które już od długich lat kojarzone są przez odbiorców z nazwiskiem Janusza Radka, takie jak „Kiedy U-kochanie”, ”Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, czy wreszcie „Dziwny jest ten świat” oraz „Domek bez adresu”.

Artysta zaprasza tym programem także do wspólnej podróży przez ostatnie projekty muzyczne. Znajdują się tam bowiem kompozycje, które dzięki magnetycznemu wokalowi Radka pozwalają słuchaczom doznać wyjątkowych emocji, ożywić najpiękniejsze wspomnienia i zapomnieć na chwilę o tym, co jest poza wybrzmiewającymi „tu i teraz” dźwiękami. W programie znajdzie się bowiem m.in. piosenka „Żałuję każdego dnia bez Ciebie” oraz kilka piosenek z kultowych już domówek – spotkań Janusza Radka z fanami na Facebooku.


Dzięki takiej muzycznej różnorodności programu, Januszowi z zespołem udaje się poruszyć widzów znużonych powtarzalnością muzyki popularnej, zachwycić odbiorców poszukujących oryginalności i świeżości w nowych aranżacjach najbardziej znanych utworów, jak również wzruszyć słuchaczy, którzy w trakcie koncertu pragną doświadczyć przede wszystkim wyjątkowych emocji.
Stwierdzenie, że koncerty Janusza Radka z zespołem są dla każdego, zakrawać może o banał. Jednak powracająca na jego koncerty publiczność, to zarówno widzowie w różnym wieku, jak i słuchacze cechujący się różnymi gustami muzycznymi. Projekt Radek z zespołem powstał bowiem z myślą o publiczności różnorodnej, ciekawej muzycznej nowości. Jednak w projekcie Artysta nie zapomina także o tych odbiorcach, którzy od wielu lat, z niesłabnącym zachwytem, wsłuchują się w jego najbardziej znane utwory.

Dzień Kobiet w SOK – Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *