Mistrzynie Polski z SOSW

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”

Mistrzynie Polski z SOSW w narciarstwie biegowym

Zakopane – Stolica Polskich Tatr – gościło w dniach 26 – 29 lutego 2018r. uczestników Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”. Stowarzyszenia zrzeszają sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.

Absolutną rewelacją zawodów rozgrywanych na trasach biegowych pod Kompleksem Średnich Skoczni im. Stanisława Marusarza okazała się Weronika Walicka. Zdobyła 2 złote medale zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. W kategorii dziewcząt młodszych do 16 lat, w biegu na dochodzenie na 1200 m stylem dowolnym oraz w sprincie na 1 km również stylem dowolnym. Rewelacyjnie wypadła również Karolina Szwaczuk. Zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w biegu na 2,5 km stylem dowolnym oraz brązowy medal w sprincie na 1 km techniką dowolną dziewcząt starszych.

Województwo Lubuskie w tych zawodach reprezentowało pięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie pod opieką trenera Ireneusza Góry – nauczyciela w SOSW.

Zakopane powitało narciarzy wspaniałą zimą, ponad metr śniegu i mróz sięgający poniżej  20°C. Jak się okazało była to idealna pogada do osiągania wspaniałych wyników przez sulęcińskich narciarzy. Z bardzo dobrej strony pokazali się pozostali nasi uczniowie. Startujący w sprincie na 1 km w kategorii dziewcząt  i chłopców starszych: Laura Walicka – 6 miejsce, Kamil Szałachowski – 9 miejsce, Dariusz Kaczorowski – 13 miejsce.

Jestem pełen podziwu. Moi zawodnicy tak dobrze radzili sobie nie tylko z rywalami i bardzo wymagającymi trasami, ale i tęgim mrozem. Ciężkie treningi na obozie w Jagniątkowie w grudniu oraz na konsultacji narciarskiej  w Jakuszycach w styczniu przyniosły planowany efekt. Jestem z nich bardzo dumny i serdecznie im gratuluję.

Mistrzynie Polski z SOSW w narciarstwie biegowym – galeria zdjęć:

Ireneusz Góra

fot. SOSW

 

 

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *