Olimpia pozostaje w I lidze

I Liga Siatkówki Mężczyzn – faza play-out

Olimpia pozostaje w I lidze

Sobota

Obie drużyny przystąpiły do meczu z jednym celem, utrzymać się w I Lidze. Po dwóch spotkaniach rozegranych w Wałbrzychu był remis 1:1, także wszystko zaczynało się od początku. Olimpia miała za sobą po brzegi wypełnioną halę i ogłuszający doping. Byli też kibice z Wałbrzycha i trzeba przyznać, że byli słyszalni. Mecz miał podtekst psychologiczny, ponieważ sobotni zwycięzca taką właśnie uzyskiwał. Obronną ręką wyszli z tego gospodarze.

STS Olimpia SulęcinAqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:20)

Niedziela

W zasadzie była to kopia atmosfery z soboty. Ponownie byli też kibice z Wałbrzycha. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że niektórzy z nich po sobotnim meczu wrócili do domu, by w niedzielę zjawić się ponownie. Gdybym wiedział o tym wcześniej, to na pewno pomógłbym w organizacji noclegu. Wracając do niedzielnego meczu, to myślę, że decydujące znaczenie miał pierwszy set. Później jakby już zeszło powietrze z wałbrzyszan.

STS Olimpia SulęcinAqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych  3:0 (28:26, 25:21, 25:21)

Olimpia pozostaje w I lidze, można powiedzieć, że rzutem na taśmę.

Radość została w Sulęcinie, a smutek w Wałbrzychu. Taki jest sport. Siatkarzom w Wałbrzycha życzymy szybkiego powrotu na zaplecze Plus Ligi. Pozdrawiam damsko-męską, bardzo sympatyczną grupę kibiców z Wałbrzycha.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *