Sytuacja w sulęcińskim liceum

Dokąd doprowadzi konflikt w sulęcińskim liceum?

Sytuacja w sulęcińskim liceum w zasadzie bez zmian. Napiętą atmosferę czuć od razu po przekroczeniu progu szkoły. W zasadzie nie ma dnia, żeby do naszej redakcji nie dochodziły wiadomości z sulęcińskiego liceum.

Publikacji na temat konfliktu w LO już trochę było, na naszym portalu zresztą też:

https://www.madman24.pl/2018/02/13/konflikt-w-lo/

https://www.madman24.pl/2018/02/14/protokol-z-kontroli-w-lo/

Ostatnio w Gazecie Lubuskiej:

https://plus.gazetalubuska.pl/wiadomosci/a/w-sulecinskim-ogolniaku-wrze-czy-pani-dyrektor-jest-sprawca-czy-ofiara,12992976

To tylko niektóre z publikacji. Z tego co jest wiadomo naszej redakcji, to sprawą zainteresowała się jedna z dużych ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Sulęcin znowu zasłynie w Polsce, szkoda tylko, że w takim kontekście. O tym, że konflikt jest chyba nikogo nie trzeba już przekonywać. Bardzo spodobał mi się komentarz na naszym Facebooku – „kiedyś byłyśmy dumne, że chodziłyśmy do tej szkoły”. Coś w tym jest. Prestiż szkoły w tej chwili na pewno cierpi. Obecni uczniowie, a także ci przyszli też…

Pośrednio za sytuację w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odpowiada też polityka. Jest ona wszędzie, gdzie zwyczajnie być nie powinna, czyli w samorządach, szkołach i przedszkolach. Jeżeli kiedykolwiek w naszym mieście powstanie żłobek, to zapewne też tam zawita.

Sytuacja w sulęcińskim liceum – jakie jest wyjście z tego impasu?

Oby tylko nie doszło do tego, że ostatni zgasi światło.

Madman

 

Author: Madman

Share This Post On

9 komentarzy

 1. Bardzo dobrze, że nie zapomina Pan o tym, co się dzieje. Szkoda, że nikt nie chce się tym zająć.. Tyle osób było proszonych o pomoc. Zróbcie coś z tym.

 2. Rodzice ciągle pytają czy można wysłać tam dzieci.. Szkoła jest dobra. Ale dyrektor zniechęca. Tragiczna sytuacja.

 3. Czas cos zmienic..
  Moze w koncu zmieni sie dyrektor… jesli tak sie nie stanie, szkola upadnie, no chyba ze tego chcą nasze władzę…

  • Jak był dyrektorem śp. J Ugrynowicz to przyszedł ten sam Starosta i zwolnił go z dnia na dzień
   praktycznie za nic taki miał widzimiś a ta Pani strasznie przegina pałe i NIC !!! Idą wybory mam WIELKĄ PROŻBĘ DO MIESZKAŃCÓW SULĘCINA ŻEBY NIE WIEŻYLI W RÓŻNE BAJKI P.BURMISTRZA JAKIEŚ PARKI , KTÓRE ROBI I TAK DALEJ I WYBRALI INNĄ OPCJĘ . A GDZIE BYŁ 3 LATA ŚCIĄGAŁ LUDZI Z SLD BO TU NIE MA LUDZI INTELIGENTNYCH NASTĘPNA SPRAWA W WODOCIĄGACH CZŁOWIEK Z TECZKI OBSADZAJĄ SIĘ GDZIE TYLKO MOŻNA BO W DUŻYCH MIASTACH JUŻ ICH POGONILI !!!

 4. Jestem absolwentem tej szkoły i wkurza mnie to, że wszyscy, którzy mogą coś w tej sprawie zrobić, udają, że nic się złego nie dzieje. Przecież wszyscy w Sulęcinie wiedzą dokładnie, o co chodzi. Pamiętam, że atmosfera, która tam kiedyś panowała, była wspaniała. A teraz – szkoda gadać (wiem, bo mam znajomych, którzy chodzą do tej szkoły). I co?! Myślicie, że stało się coś magicznego i sytuacja raptem zmieniła się o 360 stopni, ano tak zmieniła się, a to za sprawą przybycia do Naszej szkoły nowej pani dyrektor. Przecież każdy trzeźwo myślący człowiek od razu się zorientuje, że na sytuację panującą w liceum decydujący wpływ ma ta pani. Nie mam dzieci, ale gdybym miał, to bardzo poważnie zastanowiłbym się, czy aby na pewno jest to szkoła, do której chciałbym posłać moje dziecko. A przecież mamy tylko jedno prawdziwe liceum w Sulęcinie z nauczycielami, którzy zapewniają dostanie się na każdą uczelnię (jestem tego najlepszym dowodem). Na szczęście już za kilka miesięcy mamy wybory i mam nadzieję, że nigdy więcej żaden mieszkaniec naszego miasta nie odda głosu na tych, którzy dzisiaj zasiadają we władzach starostwa (Liceum podlega pod Starostwo Powiatowe ). Wierzę, że w końcu ta sytuacja zostanie rozwiązana, ponieważ chodzą słuchy, że tym tematem zainteresowała się ogólnopolska telewizja, a taki rozgłos Naszemu Sulęcinowi na pewno nie jest potrzebny. Powiem to wprost, bez owijania w bawełnę – wystarczy jeden ruch ze strony starosty o pozbyciu się pani dyrektor i mam wrażenie, jak i zapewne większość mieszkańców Sulęcina, że stosunki panujące w liceum wrócą do normy.

 5. Codziennie w tej szkole dzieje się coś co nie powinno mieć miejsca: uczniowie na tabletkach uspokajających bo nie wytrzymują psychicznie, poniżanie nauczycieli przy uczniach a co najgorsze ponizanie uczniów. Szkoda że dzieje się to nieustannie a nasz starosta wraz z całym zarządem patrzą tylko na siebie co chwilę słyszymy o zarządzie który się odbył ciągle słyszymy że zarząd debatuje nad przyszłością liceum. A tak naprawdę zarząd a szczególnie Pan Starosta jest ślepo zapatrzony w Panią Dyrektor. Szkoda że robi się politykę nawet ze szkoły naprawdę szkoda ….

 6. 70 lat pięknej historii naszego LO, w trakcie której wielu dyrektorów i profesorów budowało wysoki autorytet szkoły. Kilka pokoleń inteligencji zdobywało tu pierwsze szlify wykształcenia. Miło było słyszeć od kadry wyższych uczelni, że sulęcińskie liceum to DOBRA SZKOŁA, a jej absolwenci to studenci z nietuzinkową wiedzą, ambitni, kreatywni, o dużych możliwościach i szerokich horyzontach myślowych.
  Wpadło „TORNADO” i narobiło niezłego bałaganu, wniwecz obróciło wszystkie dotychczasowe zasady, z kindersztubą włącznie.
  Żal serce ściska, że „obcy” niweczą ten dorobek i poniewierają zarówno uczniami jak i dobrą, sprawdzoną kadrą pedagogiczną. 100% maturzystów zdawało egzaminy na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie prowadzeni przez swoich Mistrzów zdobywali wiele nagród na szczeblu okręgowym i ogólnopolskim. A w ubiegłym roku ??? Nie ma się czym chwalić. Co jest przyczyną tego? Czy ktoś to przeanalizował?…
  Konflikty, poniżanie, niedocenianie, manipulowanie nie służą rozwojowi osobowości (zarówno uczniów jak i nauczycieli) i podejmowaniu kreatywnych wyzwań.
  Trzeba TVN – u, żeby uzdrowić I LO???

 7. Niestety, starosta jest tak wpatrzony w panią dyrektor, że zaczynam wątpić czy cokolwiek się zmieni. Według niego winni są nauczyciele( których trzeba zwolnić), rodzice (którzy się wtrącają) i uczniowie (którzy mają siedzieć cicho). Tak więc jak powiedział jeden z rodziców wymieńmy ich wszystkich i będzie spokój. Ale czego się spodziewać skoro starosta, jak i pani dyrektor nie są z Sulęcina. Dla nich dobro mieszkańców nie ma żadnego znaczenia. Za chwilę kolejny nabór do LO i niestety jeszcze większa niż w ostatnich latach grupa zdolnych, będzie omijać LO szerokim łukiem. Ale władzom nadal trudno zrozumieć ( chyba , że o to im chodzi), że jak ktoś opuści Sulęcin już na etapie szkoły średniej to prawdopodobieństwo, że tu wróci jest znikome. Ostatnia nadzieja w radnych powiatu, bo również do nich dotarło pismo Pani kurator, w którym wzywa do odwołania dyrektor LO. Może, skoro starosta nie ma j.j, to czas szanowni radni zmienić starostę.

 8. Niestety wystarczy przeczytac wszystkie protokoly z kontroli zeby zauwazyc, ze w magicznej rubryce „Nieprawidlowosci” istnieje adnotacja – nie stwierdza sie. Ma to swoje konsekwencje. Bez stwierdzonych nieprawidlowosci przez kuratorium lub bez nieprawidlowosci w sferze gospodarki finansowej starosta nawet jakby chcial to nic nie moze zrobic, no co najwyzej moze apelowac….z wiadomym skutkiem. A jak ktos powie, ze moze zwolnic dyrektora, owszem moze i bedzie musial zaplacic odszkodowanie w wysokosci 3 x wyplata dyrektora w kwocie brutto liczona jak dla naleznosci za ekwiwalent urlopowy. Nie znam wynagrodzenia dyrektor LO, ale szacunkowo to kwota okolo 30 000, moze troche wiecej, moze troche mniej. Moze jak chetni do zwolnienia dyrektorki beda chcieli sie zrzucic na odszkodowanie starosta chetniej podejmie dzialania, bo starostwo zdaje sie budzet ma nie za wysoki.

Submit a Comment