Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Starostwo Powiatowe w Sulęcinie

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

W dniu dzisiejszym, w trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu Sulęcińskiego, starosta Adam Basiński wręczył nagrody finansowe dla najlepszych sportowców Powiatu Sulęcińskiego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się :

Laura Walicka, która zdobyła złoty medal w biegu na 50m stylem klasycznym na Światowych Zimowych Igrzyskach „Olimpiad Specjalnych” w marcu 2017 roku, które odbyły się w Ramsau – Austria.

Tomasz Blatkiewicz, który zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą oraz brązowy medal w rzucie dyskiem podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce w Białymstoku – czerwiec 2017r.

Robert Aleksandrowicz za zdobycie brązowego medalu w grze pojedynczej mężczyzn podczas 38. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie w Zielonce (9-11 czerwca 2017 r.).

Sportowcy zostali wyróżnieni na podstawie uchwały nr 161/359/18 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 28 marca 2018 r. w sprawie przyznania nagrody finansowej najlepszym sportowcom z Powiatu Sulęcińskiego w 2017 r.

Nagrody były finansowe. Laura Walicka otrzymała 7000zł, Tomasz Blatkiewicz 8000zł, a Robert Aleksandrowicz 4000zł. Można powiedzieć, że kolor oraz ilość medali, była przeliczona na otrzymane pieniądze. Każdy z w/w otrzymał też list gratulacyjny. Nagrody były w pełni zasłużone. To pot przelany na treningach, który przekłada się na późniejsze sukcesy. Duża zasługa też trenerów. Sukces sportowy to też niezaprzeczalna promocja naszej „małej ojczyzny”. Tych sukcesów nie ma dużo, więc warto pielęgnować i doceniać te, które mamy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Najlepsi sportowcy nagrodzeni – refleksja

Docenienie przez Starostwo Powiatowe sukcesów sportowców jest bardzo miłe. Dla zainteresowanych dodatkowo jeszcze bardzo przydatnym zastrzykiem gotówki. Szkoda tylko, że w sąsiadującym urzędzie te sukcesy się nie liczą. Oczywiście mam na myśli Roberta Aleksandrowicza. Stypendium sportowe – odmowa. Dotacja dla Sulęcińskiego Klubu Badmintona Badmintonall4 – odmowa. Decyzje niezrozumiałe, bo w tej dyscyplinie sportu w Sulęcinie nie ma nikt większych sukcesów. Decyzje odmowne na pewno dają do myślenia i przenoszą już nie w sportowe rejony. Należy mieć tylko nadzieję, że kiedyś się to zmieni.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

2 komentarze

 1. Chciałby jeszcze zwrócić uwagę ,że w sprawie stypendiów odwołałem się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wlkp. SKO dwukrotnie uchyliło zaskarżoną decyzję w CAŁOŚCI i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji. Dokładnie nie wiem o co chodzi Dariuszowi Ejchartowi, ale zapewniam, że sprawy tak nie zostawię, bo zwyczajnie mści się na mnie. Pytanie dlaczego ?
  Dziwi mnie to, że radni nie reagują tak jak by się bali burmistrza.
  Zgodnie z uchwałą należy mi się stypendium.
  Co do dotacji, powiem krótko szkoda sulęcińskich dzieci – wstyd panie burmistrzu wstyd.
  Serdeczne podziękowania dla starosty oraz dla zarządu powiatu za docenienie 🙂
  Pozdrawiam .

  Dodaj komentarz
 2. Panie Robercie – jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę
  …. ale tylko dla swoich.

  Vide: Olimpia i jej trener (a może w odwrotnej kolejności).

  Dodaj komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *