Dzień Ziemi

Celowy Związek Gmin CZG-12

Dzień Ziemi

Zapraszamy mieszkańców gmin członkowskich Związku i wszystkich zainteresowanych procesem przetwarzania odpadów na imprezę ekologiczną pn. „Dzień Ziemi w CZG-12” !

Już 21 kwietnia (sobota) od godz. 12.00 do 16.00 na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie będzie można dowiedzieć się w jaki sposób doczyszczamy odpady selektywnie zebrane, jak prawidłowo segregować odpady oraz dlaczego warto założyć kompostownik. Dla młodszych uczestników spotkania przygotujemy warsztaty upcyklingowe (m.in. wykonanie osłonki na doniczkę z butelki PET) i zabawy. Atrakcje zapewnią nam Akademia Piłkarska BOSKO i Dworzec Tworzec z Międzyrzecza.

W trosce o środowisko zapewniamy bezpłatny transport autobusem na trasie Sulęcin – ZUOK w Długoszynie. Odjazd z dworca PKS Sulęcin w dniu 21 kwietnia (sobota): godz. 12.00 i 14.00.

Podobnie jak w zeszłym roku każdy mieszkaniec gminy Sulęcin, Lubniewice, Łagów  i Ośno Lubuskie, który odda posegregowane odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (Długoszyn 80,  Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych) w dniach 1 marca – 20 kwietnia br. otrzyma kupon upoważniający do odebrania sadzonki podczas imprezy. Ważne! Jednorazowo przekazujący odpady otrzyma jedną Kartę/Ulotkę, bez względu na ilość oddawanego asortymentu.

W dniu 21 kwietnia br. PSZOK w Długoszynie nie będzie czynny.

Dzień Ziemi – CZG-12 zaprasza

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *