Finał Lubuskiej Gali Teatralnej

28/29.05.2018r – Sulęciński Ośrodek Kultury

Finał Lubuskiej Gali Teatralnej

Za nami wojewódzki finał Lubuskiej Gali Teatralnej – Organizatorem wydarzenia (zmagania Sceny Dziecięcej) było Regionalne Centrum Animacji Kultury, natomiast współorganizatorem oraz gospodarzem Sulęciński Ośrodek Kultury.

Na tym etapie przeglądu wystąpiło aż 18 grup teatralnych z całego województwa lubuskiego. Aktorów Sceny Dziecięcej oceniała Rada Artystyczna w składzie:

Ida Ochocka – przewodnicząca, aktorka i instruktor teatralny. Obecnie prowadzi swoje Studio Teatralne dla Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. C. K. Norwida w Zielonej Górze.

Joanna Koc – aktorka i instruktor teatralny. Obecnie aktorka Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Doktorantka na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

James Malcolm – absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obecnie aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Rada postanowiła przyznać tytuł laureata:

Teatr MAKARON z Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze za spektakl Skarpety, który otrzymał Nagrodę Gospodarza ufundowaną przez Sulęciński Ośrodek Kultury oraz nagrodę finansową w wysokości 300 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Teatr POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze za spektakl Dziób w dziób, który otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Teatr ABRA-KADABRA ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury za spektakl Kopciuszek, który otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury.

oraz wyróżnić:

Teatr PACHMILANKA z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury za spektakl Bajka o psie, który zerwał się z łańcucha.

Grupę BEZ NAZWY z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddz. integracyjnymi w Żarach za spektakl Koci świat

Teatr TRACH z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji Dom Harcerza w Zielonej Górze za spektakl Grzeczna.

Teatr BA-JAGA z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, spektakl Wiosenna przygoda za czystą formę spektaklu lalkowego.

Teatr BAJ ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim spektakl Pali się! Za efekty specjalne i zbiorową grę aktorską.

Teatr PSOTNE DUSZKI ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, spektakl Chłopcy z żelaza za podjętą tematykę w spektaklu i naturalną grę aktorską.

Mały Teatr Ruchu – WYSPA SKARBÓW z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mierkowie, spektakl W imieniu za ruch sceniczny i czystą formę spektaklu.

Gratulujemy! Wielkie brawa!

Ponadto, tegoroczne finały rozpoczęły warsztaty teatralne (godz. 8:00-9:00) – w dniu 28 maja poprowadziła je pani Ida Ochocka (członek Rady Artystycznej Finału Wojewódzkiego), natomiast 29 maja (wtorek) warsztaty poprowadziła pani Joanna Koc (członek Rady Artystycznej Finału Wojewódzkiego).

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 jest objęty patronatem honorowym przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewę Rawa.

Finał Lubuskiej Gali Teatralnej – galeria zdjęć:

Nadesłano: Sulęcińki Ośrodek Kultury

fot. Organizatorzy

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *