Bezpieczny przejazd kolejowy

Pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności

Bezpieczny przejazd kolejowy

Czas wakacyjnych wyjazdów w pełni. Pamiętajmy, aby zbliżając się do niestrzeżonych jak i strzeżonych przejazdów kolejowych zachować szczególną ostrożność. Samochód nie ma szans w starciu z rozpędzonym pociągiem. Wspólnie zadbajmy o bezpieczną drogę do celu.

Zdarzenia drogowe na przejazdach kolejowych w ogólnej statystyce wypadków drogowych nie stanowią dominującego problemu, jednak ze względu na ich specyfikę charakteryzują się bardzo tragicznymi skutkami. Od początku wakacji w całej Polsce doszło do 16 takich wypadków, w których zginęło 6 osób. Policjanci apelują o zwrócenie uwagi kierujących oraz osób pieszych na potrzebę zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych, zarówno tych niestrzeżonych jak i strzeżonych. Przejeżdżając przez przejazd kolejowy pamiętajmy o tym, by zwolnić i dokładnie spojrzeć w prawą i lewą stronę. Zwracajmy uwagę na znaki, którymi opatrzony jest przejazd, w tym na znak B-20 „STOP”. Nigdy nie wjeżdżajmy na przejazd pomimo opuszczonych zapór lub jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte, jest to bardzo niebezpieczny manewr. Wykroczeniem jest chodzenie po torowisku, jak również wchodzenie na torowisko, gdy zapory czy półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie. Pamiętajmy, że najcenniejsze i najważniejsze jest nasze życie i zdrowie.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, nie tylko podczas wakacji, ale w każdej sytuacji, w której poruszamy się w okolicy takich przejazdów.

źródło:

Bezpieczny przejazd kolejowy – Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *