Seanse filmowe w SOK

Seanse filmowe w SOK

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na trzy seanse filmowe. Zapraszamy 11 września, we wtorek.
Filmowy „rozkład jazdy” prezentuje się następująco:
 
16.00 – Jak zostać czarodziejem
18.00 – Dywizjon 303. Historia prawdziwa
20.15 – Zimna wojna
 
Ceny biletów:
bilet ulgowy 14 zł
bilet normalny 16 zł

Jak zostać czarodziejem

Bohaterem filmu jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go tak naprawdę spotkać. Pewnego dnia, niespodziewanie odkryje przejście do innego, ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko. Księżniczka bardzo wierzy w bajki, a szczególnie w jedną z nich – o księciu, który pewnego dnia pojawi się, aby uratować jej królestwo. Gdy potężny czarnoksiężnik rzuci czar na całą krainę pogrążając ludzi w smutku, Terry zostanie wybrańcem, który się z nim zmierzy. Czy chłopiec odnajdzie w sobie odwagę, by stanąć twarzą w twarz z potężnym magiem? Czy można wyczarować radość? Wspólnie z Terrym naucz się nowych zaklęć i odkryj moc, którą masz w sobie. Wystarczy uwierzyć, że magiczny klucz do szczęścia jest w Twoich rękach. Złośliwe trolle, tresowane smoki i… mnóstwo śmiechu, czyli „Jak zostać czarodziejem”.
TYTUŁ ORYGINALNY: Here Comes the Grump 2D
GATUNEK FILMU: Przygodowy, Animowany, Komedia, Familijny
REŻYSER: Andrés Couturier
PRODUKCJA: Meksyk, Wielka Brytania 2018
CZAS TRWANIA: 99 minut

Seanse filmowe w SOK – Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Film „Dywizjon 303″ to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
TYTUŁ ORYGINALNY: Dywizjon 303 2D
GATUNEK FILMU: Wojenny
REŻYSER: Denis Delić
PRODUKCJA: Polska, Wielka Brytania 2018
OGRANICZENIA WIEKOWE: 12+
CZAS TRWANIA: 99 minut

Zimna wojna

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
TYTUŁ ORYGINALNY: Cold War 2D
GATUNEK FILMU: Dramat
REŻYSER: Paweł Pawlikowski
PRODUKCJA: Polska 2018
OGRANICZENIA WIEKOWE: 15+
CZAS TRWANIA: 89 minut
Zapraszamy serdecznie!

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *