E-sesja

Nowoczesny powiat Sulęciński

E-sesja

25 września br. odbyła się sesja Rady Powiatu Sulęcińskiego. Po raz pierwszy wykorzystano system informatyczny E-sesja wspomagający kompleksową obsługę pracy rady. Wdrożenie przez Powiat Sulęciński systemu e-sesja związane jest z ustawowym obowiązkiem nałożonym na samorządy. To konieczność transmitowania i utrwalania za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk przebiegu sesji rady.

Z systemu będą mogli korzystać zarówno Radni, jak i Mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego. Zastosowany system informatyczny umożliwi całkowitą eliminację dokumentów w formie papierowej na rzecz elektronicznej dystrybucji przy pomocy intuicyjnej aplikacji dla Radnych. Dzięki temu Radni będą mieć dostęp do wszystkich dokumentów posiedzeń komisji rady, uchwał z integralnymi załącznikami na każde posiedzenie rady – te przyszłe jak i archiwalne, podstawowych przepisów niezbędnych w pracy radnych – bez konieczności ich drukowania.

Takie nowoczesne rozwiązania pozwolą na oszczędności finansowe.  Znacznie ograniczą nakład pracy urzędników niezbędny do przygotowania posiedzeń Rady oraz dystrybucji dokumentów wśród Radnych. E-sesja pozwala również na proste i intuicyjne głosowanie przy użyciu dowolnych urządzeń elektronicznych jak laptopy, tablety czy smartfony. Dodatkowo porządkuje przebieg dyskusji na sesjach oraz posiedzeniach komisji Rady.
Mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego poprzez portal dostępny z poziomu strony internetowej powiatu oraz danych przekazywanych na BIP powiatu będą mieli możliwość obejrzeć transmisje z obrad on-line. Co się z tym wiąże  przeglądać porządek obrad, zapoznać się z załącznikami czy też podjętymi uchwałami.


Starostwo Powiatowe w Sulęcinie

 

 

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *