Mikołaj Konopko

Jesteśmy dumni!

Mikołaj Konopko – duma mieszkańców, rodziców, szkoły. Kolejność oczywiście dowolna.

W dniu wczorajszym Mikołaj Konopko wziął udział w pierwszej sesji 3 kadencji Rady Dzieci i młodzieży Rzeczypospolitej przy ministrze Edukacji. To ogromne wyróżnienie, ale też  odpowiedzialność. Należy mieć nadzieje, że będzie godnie reprezentował młodych mieszkańców ziemi lubskiej. Wybranych zostało 16 członków, po jednym z każdego województwa. Przez następny rok będzie brał udział w obradach Rady w Warszawie.

Mikołaj Konopko to uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcin. Jego cv, mimo młodego wieku, jest bardzo bogate. Jest laureatem wielu konkursów. Mistrz debat oksfordzkich województwa lubuskiego w kategorii gimnazja, wyróżnienie wolontariusz roku, projekt ocalić od zapomnienia Sybirak Superbohater, to tylko niektóre z nich. Jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Do tego od wielu lat jest wolontariuszem wszelakich inicjatyw społecznych.

Pisząc zasłużoną laurkę, przypomniał mi się kultowy film z lat osiemdziesiątych, czyli „Dawno temu w Ameryce”. Nie zacytuję dosłownie słów, ale sens był taki „patrząc nie niektórych ludzi w młodości, to już jest wiadomo, że daleko zajdzie.” Tam chodziło o tancerkę, a tutaj o młodego, zdolnego człowieka. Obserwując jego samozaparcie jestem przekonany, że właśnie tak będzie.

Mikołaj Konopko – trzymamy za Ciebie kciuki!

Madman

 
I

Autor: Madman

Podziel się na

1 Komentarz

  1. Brawo Mikołaj!
    Gratulacje, reprezentujesz młodzież całego województwa.
    Tak trzymaj, nadal działaj i rozwijaj się.

    Dodaj komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *