Sukces Kamila Urbańskiego

Złoto sulęcinianina!

Sukces Kamila Urbańskiego

Kamil Urbański – sulęcinianin, żołnierz, sportowiec!

– biegi przeszkodowe  (OCR, czyli obstacle course races) to młoda dyscyplina sportowa, znana głównie z biegów komercyjnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że obok biegów amatorskich, prowadzone są zawody profesjonalne. W ubiegły weekend, 19-21 października, w Londynie odbyły się Mistrzostwa Świata w biegach przeszkodowych. Wystąpił w nich, jako jeden z reprezentantów Polski,  żołnierz 17 WBZ, st. sierż. Kamil Urbański. Do kraju wraca ze złotym medalem zdobytym w kategorii sztafeta męska w serii open!

– biegi przeszkodowe są ciekawą i bardzo wymagająca dyscypliną. Zawodnicy muszą wykazać się szybkością i wytrzymałością, a także siłą i umiejętnością technicznego pokonywania przeszkód. Aby wystartować w Mistrzostwach Świata musiałem zdobyć odpowiednie lokaty w biegach w Polsce, akredytowanych przez Stowarzyszenie
OCR i nadających nominację do Mistrzostw. Dlatego też do Londynu nie mógł jechać każdy…

St. sierż. Urbański startował w dwóch biegach – na dystansie 3 km i 25 przeszkód  oraz sztafeta męska open – na dystansie 10 km i 44 przeszkód.

– bieg w sztafecie od początku był moim głównym zamierzeniem. Wraz z kolegami stworzyliśmy silny zespól, wiedzieliśmy, że mamy szanse na zwycięstwo.

Sukces Kamila Urbańskiego

Sztafeta w biegach przeszkodowych odbywa się na trzech tzw. „zmianach” – szybkościowej, siłowej i technicznej. Kończy się częścią wspólną, gdzie dystans i przeszkody pokonywane są przez wszystkich zawodników

– Zawodnicy muszą wytypować ze swoich drużyn uczestników poszczególnych zmian. Ja startowałem w zmianie szybkościowej, która wiąże się z najdłuższym dystansem biegowym oraz koniecznością pokonywania przeszkód niejako z marszu – chociaż muszę przyznać, że ta zmiana wiążę się z przeszkodami stosunkowo łatwymi pod względem technicznym. Moi koledzy musieli wykazać się odpowiednio siłą oraz niezwykłą sprawnością w pokonywaniu najtrudniejszych przeszkód. – opowiada sierż. Urbański.

Zapytany o dalsze plany, sierż. Urbański mówi, że w kolejnym roku ma zamiar powalczyć o lokaty indywidualne, a także włączyć się w działalność mającą propagować biegi przeszkodowe jako dyscyplinę sportową, na terenie lokalnym.

– reprezentowanie kraju na arenie Europy i świata było dla mnie niesamowitym przeżyciem, noszenie barw i godła napawało dumą i naprawdę dodawało sił. W dalszym ciągu mam zamiar dążyć do poprawy swoich wyników, w czym od samego początku wspomaga mnie 17 WBZ. Jestem wdzięczny dowódcy oraz sekcji WFiS za wsparcie i umożliwienie realizacji planów.

Sukces Kamila Urbańskiego – galeria zdjęć:

Madman – na podstawie nadesłanych materiałów

Autor: Madman

Podziel się na

1 Komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *