Warsztaty Afro Dance

Sulęciński Ośrodek Kultury

Warsztaty Afro Dance i gry na bębnach

City Bum Bum wraz z SOK – Sulęcinski Ośrodek Kultury gorąco zapraszają na warsztaty, 24-25 listopada 2018 roku w Sulecinie.

Dla tych którzy nie znają jeszcze tańca afrykańskiego czy gry na bębnach, to idealna okazja aby spróbować! Nasz zespół profesjonalnych muzyków i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem sprawi, że z pewnością będziecie usatysfakcjonowani.

Jeśli pociąga Was taniec, (ale macie pietra i nie podejmujecie się próby), to najlepszy moment żeby wziąć udział w naszych warsztatach i zacząć afrykańską przygodę w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Nie ma nic lepszego niż taniec z muzyką na żywo.

Z kolei zajęcia bębniarskie będą doskonałą okazją do rytmicznego rozwoju dla miłośników muzyki i tańca jak i dla tych, którzy uważają że nie mają poczucia rytmu. Bardzo mocno polecamy zajęcia bębniarskie, a przekonacie się o ich efektywności.

Warsztaty Afro Dance i gry na bębnach

GDZIE: Sulęcin, Sulęciński Ośrodek Kultury
KIEDY: 24-25 listopada

24 sobota
11.30 – 13.30 – afro dance – poziom open
14.00 – 16.00 – djembe – poziom open
25 niedziela
11.30 – 13.30 – afro dance – poziom open
14.00 – 16.00 – djembe – poziom open

ZAPISY: olimpia.hardyk@gmail.com

KOSZT:

do 15 listopada:
8 godz– FULL PASS – 180zl
6 godz – 145zl
4 godz – 100zl
2 godz – 60zl

po 15 listopada:
8 godz – 195zl
6 godz – 165zl
4 godz – 120zl
2godz – 80zl

BIOGRAFIA

WOJCIECH PĘCZEK – BĘBNY (DJEMBE)
Wojtek Pęczek – z wykształcenia politolog, z zawodu i z zamiłowania muzyk -multiinstrumentalista. Artysta, animator kultury – swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczynał w 1998 r. w Irlandii pod okiem Brendana Perry’ego z legendarnej formacji Dead Can Dance. Naukę zachodnioafrykańskiej sztuki perkusyjnej kontynuował u boku światowego mistrza Djembe, Mamady’ego Keita z Gwinei. Wiosną 2003 r. powstała pierwsza w Polsce szkoła bębniarska „City Bum Bum” z siedzibą w Łodzi. Szybko zdobyła status kultowej i zaczęła przyciągać ludzi z całego kraju. Wojtek jest cenionym mówcą, inspiratorem, trenerem i ekspertem zapraszanym na szkolenia firmowe w celu integrowania i motywowania ludzi. Zdobywca Platynowej Płyty za współpracę ze znaną polską piosenkarką, Melą Koteluk.

.

Parę słów od Wojtka dla uczestników:
„Kiedy w 2001 r. po raz pierwszy miałem okazję poznać osobiście wielkiego mistrza djembe,
Mamady’ego Keita z Gwinei, ten – z nieznanego bardziej mi powodu podszedł do mnie i powiedział słowa, które od tamtej pory są ze mną zawsze: „Widzę w Tobie radość i słyszę w Tobie muzykę. Pamiętaj, aby zawsze te dwie rzeczy były ze sobą nierozerwalnie związane. Kiedy w muzyce nie ma radości, dla nas (mistrzów djembe) – nie ma ona sensu. Kiedy dawać będziesz innym ludziom muzykę i radość, wtedy dawać będziesz samego siebie”.

Kilka lat później podczas pobytu w Fissadou w regionie Hamanah w Gwinei starszyzna wioski nadała mi uroczyście tytuł syna wioski i afrykańskie nazwisko: Mamady Keita. Słowa mistrza i mojego imiennika zarazem stały się dla mnie wtedy jasne. Jeszcze przed spotkaniem z wielkim Mamadym, mój inny mentor, Brendan Perry z legendarnego zespołu Dead Can Dance powiedział mi pewnego dnia w Irlandii: „Nie ma potrzeby, aby życie traktować z wielką powagą. Ale muzykę – jak najbardziej”. Wielcy artyści i mistrzowie, których miałem szczęście poznać w swoim życiu spowodowali, że poszedłem drogą, na której rozwijam autorski program nauczania. Muzyka jest w nim kluczem do opowiadania o życiu i przede wszystkim – do bycia z innymi ludźmi. W tym współistnieniu najważniejsze jest dla mnie, aby dzielić się z innymi ludźmi autentyczną, czystą energią serca. W czasie warsztatów chcę przekazać rzeczy, które pomogą Wam odnaleźć w sobie energię i radość, być uważnym liderem i budować inspirujący zespół.”

https://www.facebook.com/citybumbum/
https://www.facebook.com/lepszastronaintegracji/
https://www.facebook.com/CBBEnsemble/
www.citybumbum.pl
www.lepszastronaintegracji.pl

NORAH MC GETTIGAN – AFRO DANCE

Urodzona w północno-zachodniej Irlandii, Norah Mc Gettigan zawodowo jest reżyserką filmową. Oprócz filmu jej wielką pasją jest muzyka i taniec Afryki Zachodniej. Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole CBB Ensemble, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską. Artystka zajmuje się zachodnioafrykańskim tańcem od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei Konakry w 2007 r. Norah pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata. Pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Bobzi Record, (Gwinea), Aminata Sanou, (Burkina Faso), Seny Bangoura, (Gwinea), Oumar Ouattara, (Cote d’Ivoire), Sellou Blagone, (Cote d’Ivoire), Landing Mane (Senegal), Norma Schulz (Niemcy/Australia).

Norah prowadzi obecnie regularne cotygodniowe zajęcia afro dance dla ludzi z różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, a także występuje z zespołem CBB Ensemble.
Razem z Wojtkiem Pęczakiem, (założycielem City Bum Bum), stworzyli „Noc żywych bębnów”, coroczną wielką uroczystość muzyki zachodnioafrykańskiej w Polsce. Od 2010 roku, organizują wyjazdy, (warsztaty taneczne i bębniarskie) do Senegalu.

https://www.facebook.com/Afro-Dance-City-Bum-Bum-1424144131159027/
https://www.facebook.com/CBBEnsemble/

Parę słów od Nory dla uczestników:

Można powiedzieć, że tradycyjny taniec zachodnioafrykański jest jednym z głównych czynników jakie wpłynęły na kształt wszystkich współczesnych form tańca.
W Afryce Zachodniej, taniec jest nieodłączną częścią życia codziennego. Dzieci od urodzenia noszone są na plecach swoich matek i podczas lokalnych uroczystości dzieci automatycznie poruszają się w rytmie muzyki. Ich filozofia jest prosta: jeśli masz serce które bije, masz też i rytm, a więc masz wszystko co potrzebne jest do tańca. Wniosek: powinieneś tańczyć.
Każdy taniec ma określone znaczenie i tradycyjnie przypisany był do uroczystości podczas której można go było wykonywać. Jednak czasy się zmieniły i możemy obserwować przemianę tradycyjnych form na nowe style tańca i ich rozprzestrzenianie się po całym świecie. Dlatego zapraszamy Cię do ponownego połączenia się z korzeniami i doznania niezapomnianego zastrzyku czystej, pozytywnej energii.
To niepowtarzalna okazja, aby tańczyć przy zachodnioafrykańskiej MUZYCE NA ŻYWO.

 

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *