DKK w Muszkowie

Gminna Biblioteka publiczna w Krzeszycach – filia Muszkowo

DKK w Muszkowie

„Gdy serce bije, to nie robi tego dla siebie – zawsze bije dla kogoś drugiego.
W ten sposób daje znać drugiemu sercu, że ciągle pamięta…”

Wśród różnych świąt, które obchodzimy, w naszej kulturze szczególne miejsce zajmuje 1 listopada, tradycyjnie nazywany „Świętem Zmarłych”, właśnie z tym świętem kojarzy nam się początek listopada. To czas wspominania zmarłych, odwiedzania cmentarzy i zapalania symbolicznych lampek. Także dzieci lubią spacery wśród alejek i pięknych nagrobków, bo wizyta na zabytkowych cmentarzach może stać się dla nich cenną lekcją historii i szacunku dla tych, którzy od nas odeszli.

Jednak obok czasu zadumy, w Polsce zadomowiły się na dobre obchody Halloween. Halloween w Polsce to nowy zwyczaj, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jego fenomen widać zwłaszcza pośród młodych pokoleń.

Na DKK dla dzieci i młodzieży w Muszkowie (30.10.2018), właśnie te dwa tematy były poruszane. Były to burzliwe rozmowy, Klubowicze wypowiedzieli swoje zdania, zadawali nawzajem sobie dużo pytań, które były niekiedy ciężkie do odpowiedzenia. Młodzi uczestnicy spotkania stwierdzili, że każdy ma swoje wartości w życiu, według których się kieruje i że każdy ma prawo do własnych przekonań, które należy uszanować. Wspólnie zgodziliśmy się, że może warto jest organizować i uczestniczyć w balu Wszystkich Świętych, na którym dzieci i młodzież przebierają się za święte postacie. Taki bal jest organizowany również w naszej parafii w Krzeszycach 31 października, na który serdecznie zapraszamy!

Przeczytane zostały także dwa opowiadania, które powiązane były tematycznie z naszymi rozmowami,
a następnie przeszliśmy do prac plastycznych.

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 15 listopada!

DKK w Muszkowie dla dorosłych

Jesiennie, wietrznie i deszczowo za oknem…
Jednak ta pogoda nie przeszkodziła Klubowiczom Dyskusyjnego Klubu Książki w Muszkowie,
by spotkać się (25.10.2018 r.) w ciepłej i przytulnej bibliotece.

… rozmową nie było końca, zdecydowanie można stwierdzić, że Panie stęskniły się za wspólnymi spotkaniami. Wymieniły się tytułami ostatnio przeczytanych książek i godnych polecenia. Wybrana została także lektura,
którą Klubowiczki mają za zadanie przeczytać, by móc ją przedyskutować na kolejnym spotkaniu,
odbędzie się one już
20 listopada o godz. 17.00

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do biblioteki w Muszkowie.

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *