Wędkarski Casting

Wędkarski Casting

   01 grudnia 2018r., na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulęcinie odbyły się warsztaty wędkarstwa rzutowego (Casting) dla dzieci i młodzieży oraz kandydatów na instruktorów. Warsztaty były objęte patronatem Okręgowej Komisji ds. Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim. Organizacją zajęło się Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin.

 

   Na zaproszenie Okręgowej Komisji ds. Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim warsztaty z wędkarstwa rzutowego (Casting) poprowadził znakomity szkoleniowiec w tej dyscyplinie sportu,  z/a Przewodniczącego Rady ds. Młodzieży ZG PZW Andrzej Ulanowski.

 

    Już na samym początku szkoleniowiec omówił nam zestaw służący do skisha spinningowego oraz arenberga ( wędzisko, kołowrotek, grubość żyłki i ciężarek 7,5g). Zademonstrował uczestnikom najpraktyczniejszy węzeł wędkarski mocujący ciężarek. Kolejnym punktem warsztatów był tzw. Arenberg, konkurencja sportu rzutowego polegająca na trafieniu ciężarkiem do umocowanej do podłoża specjalnej tarczy. Arenberg to konkurencja składająca się z 5 etapów: pierwszy etap to rzut „spod siebie” z odległości 10 metrów. Drugi etap to rzut „z prawej strony” z odległości 12 metrów. Trzeci etap to rzut „znad głowy” z odległości 18 metrów. Czwarty etap to rzut „z lewej strony” z odległości 14 metrów. Piąty etap to rzut „dowolny” z odległości 16 metrów. Andrzej Ulanowski każdy etap arenberga  bardzo dokładnie omówił i zademonstrował techniki rzutu. Odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania. Uczestnicy warsztatów pod okiem szkoleniowca mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności w rzutach.

 

    Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży jak i dorosłych (przyszłych instruktorów). W warsztatach wzięło udział 22 adeptów Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek” oraz 16 opiekunów, rodziców i kandydatów na instruktorów.

 

   Komisja ds. Młodzieży Okręgu PZW w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie dziękuje pani dyrektor Izabeli Hutyra  za udostępnienie Sali gimnastycznej SP Nr 1 w Sulęcinie na warsztaty szkoleniowe. Dziękuje także nauczycielowi wychowania fizycznego Przemysławowi Struchowi za poświęcenie swojego wolnego czasu.

Wędkarski Casting – galeria zdjęć:

 Tekst i foto – Koło PZW nr 2 „Lin” Sulęcin

 

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *