Mistrzowie Województwa Lubuskiego

Mistrzowie Województwa Lubuskiego w Badmintonie.

Lubuska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie – Finał Wojewódzki. MISTRZOSTWO dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulęcinie w finale wojewódzkim w badmintonie kategorii chłopców. Dziś w Babimoście zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all” reprezentowali szkołę podstawową nr 1 w Finale Wojewódzkim w Badmintonie. Pod opieką pani Małgorzaty Zając zawodnicy w składzie : Łukasz Chudziński , Filip Banasiak oraz Hubert Gieroński zdobyli Mistrzostwo Województwa Lubuskiego w Badmintonie. Badmintoniści z Sulęcina eliminacje przeszli jak burza. W półfinale pokonali mocny Nowogród Bobrzański, a finale zagrali koncertowo pokonując Zieloną Górę. Na starcie stanęło 12 drużyn – zwycięskich w zawodach powiatowych. Złoto jedzie do Sulęcina, srebro do Zielonej Góry, a brąz do Nowogrodu Bobrzańskiego. 4 miejsce Krosno Odrzańskie.

Po rozmowie telefonicznej z trenerem Robertem Aleksandrowiczem, który prowadzi od kilkunastu lat treningi, sam przyznał, że nie spodziewał się takiego wyniku. Jest mi niezmiernie miło, że treningi przełożyły się na wyniki. Mamy wielką nadzieję, że w 2019 roku będzie jeszcze lepiej. Dzieci będą realizować swoje marzenia, bo jak widać można. Przede wszystkim zostaną docenione na zakończenie roku przez szkołę i władze naszego miasta.