Wytwórnia Rytmu

Wytwórnia Rytmu – Warsztat gry na bębnach djembe w Sulęcinie – 16.02.2019 r

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą na bębnach i instrumentach etnicznych na cykliczny warsztat nauki gry na zachodnioafrykańskich bębnach typu djembe. Jeśli masz ochotę zrelaksować się i poznać techniki gry na tym wspaniałym instrumencie to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Warsztat poprowadzi Przemek Kubski z Wytwórni Rytmu. 

Dzięki naszemu muzycznemu jak i instruktorskiemu doświadczeniu poziom zostania kompleksowo dopasowany dla każdego uczestnika. Warsztat jest dedykowany dla osób początkujących i tych którzy nie mieli nigdy do czynienia z tym instrumentem, ale również dla bardziej zaawansowanych graczy.

Na warsztacie będziemy poznawać tradycyjne rytmy z Gwinei, Mali, Senegalu. Dokładnie z tych krajów z których ten instrument pochodzi oraz nauczymy się technik gry na djembe, 
Wytwórnia Rytmu zapewnia dostęp do profesjonalnych bębnów djembe z których będzie możliwość korzystania podczas warsztatu. Jeśli ktoś dysponuje własnym bębnem może oczywiście go ze sobą zabrać. Ilość miejsc ograniczona ze względu na ilość dostępnych instrumentów.


Koszt:100 zł. 4 godziny warsztatu za osobę
Warunkiem dokonania rezerwacji w warsztacie jest przelanie powyższej kwoty w wysokości 100 zł.  maksymalnie do 14 Lutego na podany poniżej numer rachunku w tytule przelewu podając „Imię i Nazwisko warsztaty djembe Sulęcin” Na przykład „Jan Kowalski warsztaty djembe Sulęcin”
Numer rachunku: Przemysław Kubski95 1750 0012 0000 0000 2899 6349
Warunkiem odbycia się warsztatu jest uzbieranie przynajmniej 10 osobowej grupy.


Informacje i zapisy bezpośrednio: Wytwórnia Rytmu Przemek (Przembas) Kubski+48 607153567wytworniarytmu@gmail.com
https://www.facebook.com/WytworniaRytmu/?fref=ts


O prowadzącym:

Przemek Kubski (pseudonim artystyczny Przembas) już od najmłodszych lat interesował się muzyką i czuł rytm. Swoje pierwsze próby uderzania w bęben były jeszcze w dzieciństwie, kiedy to za bęben robił stary odkurzacz.
Na poważnie jednak przygoda z profesjonalnymi bębnami afrykańskimi rozpoczęła się w 2006 roku kiedy to po raz pierwszy miał przyjemność uczestniczyć na warsztatach djembe jak i dundun na etnofestiwalu w Malborku prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefola” Wojtka Pęczka lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi.

I tak się zaczęło. Przemek (Przembas) Kubski to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum w Łodzi prowadzonej przez Wojtka Pęczka w której zaczynał swoją bębniarską karierę.Swoją umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak: Babara Bangoura, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele jak i wiele innych. Od kilku lat prowadzi warsztaty gry na djembe i dundun zarówno w kraju jak i na świecie, oraz bierze udział w różnego rodzaju imprezach z tym związanych. Od 2013 jest także członkiem zespołu „La BaNdA” oraz współpracuje ściśle z różnymi muzykami.W 2017 brał udział w mistrzowskich warsztatach Djembe Advanced Masterclass w Alentejo w Portugalii pod nadzorem Sana Camara jednego ze światowej klasy Master Djemebfole.

Wytwórnia Rytmu

Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *